Ester Ledecká po vítězství v obřím slalomu snowboardistek v Cortině d’Ampezzo!

O dnešním závodě

Byl to úplně jiný kopec než ve čtvrtek. Jiné podmínky, jiný sníh, mnohem zmrzlejší než v Carezze. Ostatní holky zajely fantastický závod, takže z vítězství mám velkou radost. I kvůli tomu, že se mi v průběhu závodu nevyhnuly komplikace. Spálilo se mi závodní prkno, u hrany je to dost špatný a každou jízdou se to zhoršovalo. Uvidíme, zda se vůbec podaří prkno opravit, takže z toho jsem trošku smutná. Na druhou stranu to byl krásný závod, obě trati byly hodně vyrovnané a samotným jízdám to hodně pomohlo.

O spáleném prknu

Těsně u samotné hrany je největší tlak a skluznice se nejvíce zahřívá. Na dnešním suchém sněhu, na kterém je málo vody, se prostě dané místo opravdu spálí. Je to až centimetr do skluznice na svahu je to samozřejmě znát. Vše ale dopadlo dobře.

O Cortině, kde vyhrála potřetí v řadě

Mám to tady moc ráda. Loni jsme měli denní závod, dneska pro změnu večerní. Což bylo krásný, protože to automaticky dodá závodu slavnostnější ráz včetně ohňostroje apod. Ačkoliv jsme tu byli jen dva dny, moc jsem si to užila. Krásně mě tady rozmazlovali.

O bleskovém přesunu na lyže

Právě v tuto chvíli přejíždíme do Val Gardeny, dorazit bychom měli ještě v noci. V neděli budu mít pravděpodobně volný den, maximálně lehce zajezdit, abych se opět adaptovala na lyže. Nyní jsme měli hodně cestování a náročný program, takže to krátké volno by asi nebylo na škodu. Musím se tam opět naučit lyžovat a zároveň se naučit kopec. Nevím jak ostatní holky, ale já ho nikdy nejela. Včera jsem stačila letmo sledovat super G kluků, abych něco málo nachytala. Je to poměrně těžký, technický kopec s velkým počtem nerovností. Já si myslím, že to bude zajímavé, moc se těším. Věřím, že se opět stačím přehodit na lyžařku a že si to tam užiju.

Pavel Pillár, Ředitel komunikace,

SPORT INVEST Marketing a.s.

 

Napsat komentář