Zenit se musel sklonit před Slavií!

Ve čtvrtek, necelou hodinu před  půlnocí, se mohli radovat fotbalisté Slavie  v  Edenu se svými fanoušky z postupu do jarní vyřazovací části Evropské ligy.

Petrohradský Zenit, který do Prahy přijel jako jediný neporažený tým skupiny C už s jistým postupem, sehrál  slabou roli. Většinu zápasu byl v defenzívě a v útočné fázi byl neškodný, nevypracoval si ani jedinou gólovou šanci. Snad jedině o střele Marchisia, Itala ve službách petrohradského klubu, se dá řici, že trochu přivedla brankáře Koláře z klidu. Polechčují okolností pro ruský tým může být fakt, že nastoupil bez svých opor Dzjuba a Ivanoviče.

Slávisté  hráli  v mrazivém večeru s velkým zápalem, o  vítězství rozhodli už v prvním  poločase.  Důležitý byl první gól, který po půlhodině padl po ukázkové kombinaci Olayinky s Hušbaurem, jehož levačka přesně v klubu hráčů našla  úspěšného pohárového střelce Zmrhala. A byl to právě tento záložník, který rozhodl o třech bodech v listopadovém duelu  v Edenu s Bordeaux.

Krátce před přestávkou bylo doslovně vymalováno. Slávistický kanonýr  Stoch se  pár metrů za pokutovým územím uvolnil a jeho přesná střela se od tyče odrazila do branky pozdě reagujícího brankáře Keržakova.

Po změně stran byla převaha Slavie ještě markantnější, což dokazuje  celkový poměr rohů 10:2, ale další střela už v  brance hostí neskončila. Nejblíže k dalšímu gólu byl Stoch, ale jeho tvrdá střela v 62. minutě skončila na břevně.  Nicméně to byl pro Slavii nejzdařilejší zápas v evropské skupině.

Trenér Jindřich Trpišovský po utkání:

Trenér Sergei Semak po utkání:

SK Slavia Praha –  FC Zenit Petrohrad 2:0 (2:0)

Branky: 32. Zmrhal a 41. Stoch. Rozhodčí Dallas – Connor,Potter (vš. Skotsko). ŽK:  Škoda, Stoch –  Hernani, Nabiullin. Diváci: 17 748.

Slavia: Kolář – Coufal, Kúdela, Ngadeu, Zelený (Baluta) –  Souček, Zmrhal, Hušbauer, Stoch (90. Frydrych), Olayinka, Škoda (83.Traoré). Trenér: Trpišovský.

Zenit:  Keržakov, Mammana, Mevlja, Neto –  Smolnikov, Marchisio, Kranevitter, Hernani, Nabiullia (46. Mak) – Zabolotnyj (46. Driussi), Šatov (73. Kuzjajev). Trenér: Semak.