Poslední zápas Slavie je nejtěžší, v postup pevně věří!

Ve čtvrtek od 21:00 čeká sešívané rozhodující zápas proti Zenitu o postup do jarních bojů Evropské ligy. Na předzápasové tiskové konferenci řekl trenér Jindřich Trpišovský a záložník Josef Hušbauer, že Slavia poslední postupový krok zvládne.

„Zdravotně jsme na tom výborně. V současné době trénuje celý tým včetně Honzy Sýkory, který se připojil v úterý. Kromě dlouhodobých marodů Standy Tecla a Kuby Hromady je hráčský kádr kompletně zdravý, včetně Micka van Buren,“ řekl Trpišovský.

„Dali jsme jen dva góly, to je náš dlouhodobý problém. Děláme pro to všechno možné, ale samozřejmě jde o rozhodnutí na hřišti. Těch situací je hodně, je to v danou chvíli o provedení nebo o postavení brankáře. V Evropské lize, třeba zrovna v Petrohradu, jsme těch pozic měli několik, přesto nedáme gól. Někdy je to trochu o štěstí. V Evropské lize si zase tolik gólových šancí ve vápně jako v domácí lize nevytvoříme. V domácí lize je převaha po většinu zápasů větší, v Evropě jsou soupeři hodně vyspělí a do pozic vás nepustí. Proto je důležité šance proměnit, když se do nich dostaneme,“ dodal Trpišovský.

„Mám radost, že se Milan Škoda opět prosadil a proměnil penaltu. Bylo to důležité pro průběh utkání. Ale byl bych mnohem radši, kdyby proměnil šanci ze hry, kterou měl. Jeho sportovní forma jde nahoru, zápas od zápasu je rozehranější. Na terénech, které teď jsou, je jako útočník typologicky důležitý. Snad to v zápase potvrdí,“ zhodnotil Trpišovský.

„Jardu Zeleného jsme získali, abychom posílili kádr. Věděli jsme, že přijdou karetní a zdravotní absence. Proto jsme chtěli mít dva klasické levé obránce. Jarda bude totiž debutovat v Evropských pohárech, pevně věřím, že bude úspěšný a bude mít hezké vzpomínky. S týmem se připravuje už pátý měsíc. Je součástí mužstva, naskočil do hodně zápasů. Byl s námi v Petrohradu. Je možná výhoda, že bude možná hrát takové těžké utkání, s týmem je sžitý,“ řekl Trpišovský.

„Dva zápasy v Liberci v Evropské lize to byla úplně jiná situace. V prvním s Olympiquem Marseille to bylo o přímý postup mezi dvěma týmy, takže jsme museli vyhrát. Ve druhém to byla otázka velké teorie, museli jsme vyhrát na PAOKu a soupeři by museli ztratit body. Byla to teoretická šance, podobná jako u Bordeaux. V prvním zápase jsme měli sedm bodů, ale museli jsme Olympique porazit, ale nakonec jsme prohráli. Teď hrajeme taky s lídrem skupiny, který ještě neprohrál. Je to domácí výhoda, ale můžeme i prohrát,“ Informoval Trpišovský.

„Pevně věřím, že poslední krok je nejtěžší. Trochu to ovlivnilo náš zápas v Bordeaux, nebo doma s Kodaní. Ty dva výkony byly z mého pohledu nervóznější než první tři utkání. Teď máme poslední šanci rozhodnout o postupu. Jsem přesvědčen, že za tu dobu, co jsme pohromadě, máme za sebou hodně těžkých utkání, například finále domácího poháru s Jabloncem. Cítím z hráčů, že mají obrovské odhodlání to dotáhnout zítra k postupu,“ řekl na závěr trenér Trpišovský.

Musíme hrát od začátku na vítězství, řekl Josef Hušbauer.

Josef Hušbauer

„Já věřím, že ten letošní tým, je víc zkušenější, než v minulém roce. Vloni jsme to vůbec nezvládli, jak v hlavě, tak zejména na hřišti. Musíme vstřelit první gól a nedostat se zbytečně pod tlak, jako tomu bylo minulý rok,“ řekl Hušbauer.

„Víme, že nám stačí uhrát bod, takže musíme hrát od začátku na vítězství a snažit se vstřelit první gól. Pak se uklidnit. Věřím, že kdybychom tentokrát inkasovali první gól, tak jsme dost silní, abychom následně vyrovnali a nakonec vyhráli,“ dodal Hušbauer.

Čtsa, foto: www.sportovnizurnal.cz

Napsat komentář