V Ostravě vládli pardubické gymnazistky a třinečtí gymnazisté!

Za účasti patronky Denisy Rosolové vyvrcholil v ostravské hale 37. ročník Středoškolského atletického poháru. Finále si podmanili reprezentantky Gymnázia z Mozartovy ulice v Pardubicích a jejich kolegové z Gymnázia z třinecké Komenského ulice. K vidění byly nejen krásné souboje, příznivé halové podmínky přinesly i několik pozoruhodných výkonů.

Vyvrcholení Středoškolského atletického poháru se v roce 2018 schovalo do útulné haly v Ostravě. Šestnáct nejlepších družstev z krajských kol mezi dívkami, šestnáct mezi chlapci, za každou školu nejvýše dvanáct reprezentantů se v sedmi disciplínách utkalo o poháry a medaile. Na sportující středoškoláky „dohlížela“ bývalá atletka Denisa Rosolová s půlroční dcerou Evelin v nosítku, přítomen byl také (toho času v Ostravě na tréninkovém kempu) Tomáš Staněk, spolu s patronkou předával ceny vítězům, a jako vedoucí čáslavského družstva tu byla další někdejší úspěšná reprezentantka Ludmila Formanová.

Gymnazistky z Pardubic a jejich kolegové z Třince – to jsou noví majitelé středoškolského poháru pro rok 2018. Zatímco studentky z města perníku triumfovaly s malým, 36bodovým rozdílem před rivalkami z pražského gymnázia Arabská (9240 ku 9204), študáci z Třince celkové hodnocení opanovali s takřka dvousetbodovým náskokem před plzeňskou SPŠ a SOŠ prof. Švejcara (9558 ku 9370). Středoškoláci z města piva naopak jen těsně (o 15 b) předčily gymnazisty z města krále Jiřího z Poděbrad (9355), kteří tak zopakovali své loňské umístění. Bronzové medaile mezi dívkami, s výrazným odstupem za čelným duem týmů, braly gymnazistky z Brandýsa nad Labem. Obhájci prvenství ze SPŠ z Tábora skončili sedmí, obhájkyně z Gymnázia v Trutnově se ani neprobojovaly do finále.

www.atletika.cz/aktuality/v-ostrave-vladli-pardubicke-gymnazistky-a-trinecti

Fotografie k volnému použití s označením „ČAS – Adolf Horsinka“ jsou ke stažení zde: http://www.uschovna.cz/zasilka/HQFENIBFR8K7M8T6-SMY

Videorozhovory zveřejníme na YouTube kanále ČAS: https://www.youtube.com/user/CzechAthletics/videos

Michal Procházka

Oddělení komunikace / Communications department

 

 

 

Napsat komentář