Extraligové klokanky pečou pro dobrou věc!

Domácí utkání nejvyšší florbalové soutěže žen v podání Bohemians dostane netradiční náboj. Zatímco se hráčky budou prát o extraligové body v pražském derby proti Panthers Praha, diváci na tribunách budou kromě fandění mlsat dobroty, které si pro ně připravily samotné hráčky. A ve velkém. Je třeba totiž podpořit dobrou věc.

Partnerem utkání bude nadační fond Pramen pomoci, který pomáhá lidem, jenž v důsledku nemoci nebo její léčby přišli o vlasy. Jeho hlavním cílem je ženám i dětem vracet sebevědomí a úsměv díky parukám na míru, které si dotčené osoby nemohou z vlastních zdrojů dovolit.

Výtěžek z prodaného cukroví a dobrovolného vstupného pak přímo poputuje na novou paruku pro třináctiletou Petru. Týden před utkáním tak budou mít klokanky hodně napilno. Kromě tréninkových dávek je čeká pečení vánočního cukroví a dalších pamlsků, které si diváci budou moct zakoupit.

A do speciálního projektu se zapojí dokonce i hráčky soupeřek. Na souboj vaječných koňaků vyzvala obránkyně Bohemians Kristýna Andrlová soupeřku Ivanu Miklíkovou a z příprav je patrné, že i tuhle bitvu budou muset svým bodováním rozhodnout fanoušci. „Můj vaječňák je jedinečný, výjimečný a s tajnou přísadou. Po ochutnávce už nebudete chtít ochutnat nic jiného,“ říká ambiciózně Kristýna Andrlová.

To Ivana Miklíková vůbec neskládá zbraně a o vítězi souboje má naopak jasno. „Dle evropského zákona o likérech jsou povolenými přísadami ve vaječném likéru (či koňaku) pouze alkohol, žloutek, bílek, cukr nebo med a přírodní aroma. Soudní dvůr Evropské unie navíc v nedávné době rozhodl, že na seznam je nutné pohlížet jako na úplný, v opačném případě se nejedná o vaječný likér, utrpěla by tak ochrana spotřebitele a férová soutěž. Mým tajemstvím je tedy výroba tradičního „vaječňáku“ pouze z ingrediencí, které má tento nápoj obsahovat, v takovém poměru, aby lahodil chuťovým buňkám mým i ochutnávajících.“

Hráčky i diváky tak čeká drama na hřišti i na tribuně, takže neváhejte a přijďte se v neděli 16. 12. 2018 podívat na parádní florbal, podpořit dobrou věc a zamlsat. Vstupné je dobrovolné a utkání FbŠ Bohemians vs. Panthers Praha začíná v 17.00 ve sportovní hale Děkanka. Více informací naleznete na www.fbsbohemians.cz nebo na facebook.com/fbsbohemians.

Fotografie v tiskové kvalitě najdete zde:
https://www.dropbox.com/sh/zz0h8a4jendp4wo/AABbuzjKsVCWypxZf1UYWUS3a?dl=0

Zuzana Rybářová, MEDIA,

 

Napsat komentář