Po velké převaze Slavie nakonec jen těsné vítězství!

Osmdesát šest minut v sobotním utkání 18. kola Fortuna ligy byli fotbalisté Slavie pány situace, vedli 3:0 a při lepší střelecké mušce mohli dát nejméně o dva góly víc. Ale to by nesměl  mít Traoré dva zkraty, po nichž pro mladoboleslavské hráče skončilo utkání jen těsnou prohrou.

Nejdřív slávistický záložník uprostřed hřiště přišel o míč a Matějovský poslal na úspěšnou zteč ligového kanonýra Komličenka, který v nastaveném čase za faul Traorého  v pokutovém území proměnil s jistotou penaltu. To byly velké chvíle Komličenka, který předtím na hřišti  byl téměř neviditelný.

Slavia po drtivé převaze v prvním poločase vedla brankou Škody z pokutového kopu, zato po změně stran dala dva hezké góly po ukázkové kombinaci a mohla přidat ještě další, v jednom  případě Olayinkova střela  orazítkovala tyč.

Tři body sice  domácí získali naprosto zaslouženě, ale nakonec museli být rádi, že hosté  už v závěru za stavu 3:2 neměli v časové tísni čas víc  střetnutí zdramatizovat.  Ve čtvrtečním rozhodujícím utkání s Petrohradem, o postup do dalšího dějství Evropské ligy, si slávisté nemohou dovolit takový zvrat!

TK tr. Jindřich Trpišovský:

TK tr. Jozef Weber:

SK Slavia Praha – FK Mladá Boleslav 3:2 (1:0)

Branky: 21 min. Škoda z penalty,  51.Stoch a 73. Olayinka – 87. a 90. +2 Komličenko, druhou z penalty. Rozhodčí: Proske – Hock, Klíma. ŽK: Mareš,  Hubínek, Džafič a Matějovský. Diváci: 9 091.

Slavia: Kolář –  Coufal /79. Zelený), Kúdela, Deli, Bořil –  Souček (84. Matoušek)-  Zmrhal, Stoch, Traoré, Olayinka – Škoda (75. Mešanovič). Trenér: Trpišovský.

Mladá Boleslav:  Šeda – Pauschek, Húlka, Král, Mareš- Hubínek ( 85. Kateřinák), Takács – Ladra (71. Novák), Džafič ( 62. Matějovský), Přikryl – Komličenko. Trenér: Weber.