Příbram otočila zápas na Dukle!

Fotbalisté Příbrami v páteční předehrávce 18. kola FORTUNA:LIGY po sedmi zápasech plně bodovali, když zaslouženě vyhráli na pražské Julisce s domácí Duklou 2:1. V prvním poločase, se oba týmy sice snažily, ale gól nedaly.

Po změně stran, hned v úvodu se dostali do vedení domácí, kdy se trefil do sítě Uroš Djuranovič 1:0, ale Středočeši mezi 69. a 77. minutou otočili výsledek. Vyrovnání zařídil Jan Rezek z penalty a výhru Antonín Fantiš. Příbramský nováček se po zisku tří bodů v neúplné tabulce posunul na desáté místo, Dukla zůstala předposlední, na patnáctém místě.

Do základní sestavy Dukly se vrátil velice zkušený slovenský stoper Ďurica, kterému skončil třízápasový disciplinární trest. Hned v úvodu zápasu začaly oba celky aktivně, vypracovaly si brankové příležitosti, jenže je nedokázaly proměnit.

Po půl hodině hry se dostali do gólové šance Příbramští, kdy Fantiš z malého vápna přehodil brankáře Radu, ale míč zlikvidoval Podaný hlavou z brankové čáry. V závěru první půle vychytal brankář Kočí střelu z hranice velkého vápna domácího Djuranoviče. Následně na druhé straně gólman Rada se nenechal překvapit z dvaceti metrů Mingazovem.

Dukla začala druhý poločas opět důrazně, v 56. minutě se dostala do vedení po hrubé chybě hostující obrany, kdy se dostal odražený míč k Djuranovičovi, ten nejprve před vyběhnuvším brankářem Kočím trefil tyčku, ale z dorážky, už skóroval.

Hosté se po inkasovaném gólu, začali víc prosazovat a domácí dostali pod tlak, který zúročili v 69. minutě, kdy Ostojič v pokutovém území fauloval Mingazova a nařízenou penaltu proměnil Rezek.

Po osmi minutách po vyrovnání přidali příbramští další gól, když se Antwi uvolnil přes domácí obránce, centrem poslal míč na nabíhajícího Fantiše, který bez zaváhání volejem překonal brankáře Radu.

V závěru zápasu již hosté gólový náskok udrželi a v první lize zvítězili poprvé venku od loňského dubna. Dukla se sice snažila aspoň o vyrovnání, přesto ale nedokázala vrátit Příbrami srpnový debakl 0:4.

FK Dukla Praha – 1.FK Příbram 1:2 (0:0)

Branky: 56. Djuranovič – 69. Rezek z pen., 77. Fantiš. Rozhodčí: Ardeleanu – Hrabovský, Poživil. ŽK: Breda, Souček, Miloševič, Raspopovič, Djuranovič – Kodr, Keita, Květ. Diváci: 879.

Dukla: Rada – Ostojič, Raspopovič, Ďurica, Souček – Miloševič – Podaný (79. Brandner), Breda (73. Bezdička), Bezpalec, Bilovský – Djuranovič (88. Krunert). Trenér: Skuhravý.

Příbram: Kočí – Nový, Kodr, Tregler, Antwi – Soldát, Keita – Mingazov (80. Nitrianský), Rezek, Voltr (63. Květ) – Fantiš (90+4. Skácel). Trenér: Csaplár.