Vysočinu čeká důležitá jarní předehrávka v Pardubicích!

V sobotu 24. listopadu vykročíme do jarních odvet! Tedy, to není přesné sdělení. Před FC Vysočina je skutečně první duel odvetné části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, ovšem uskuteční se jako předehrávka ještě na podzim. Zápas proti ambicióznímu a silnému pardubickému celku bude přímým přenosem od 10:15 hodin přenášet ČT Sport.

Červencový duel s Pardubicemi náležel k nejnáročnějším, které Jihlava v podzimní sezóně sehrála. Rozhodl jej utěšenou střelou ze 14. minuty Stanislav Klobása a hostující celek po celé utkání potvrzoval svoji herní vyspělost a kombinační kvalitu. A během podzimu naplnil roli jednoho ze spolufavoritů II. ligy. Po její polovině Pardubicím náleží 5. příčka se ziskem 25 bodů a sedmibodovou ztrátou na Vysočinu. Tým z města perníku se bodově opírá hlavně o duely na svém stadiónu, kde na podzim ani jednou neprohrál a utrpěl pouze dvě remízy s Brnem a Varnsdorfem. Naopak venku Pardubice zvítězily pouze v Třinci a ve Znojmě. Vůbec se jim pak nepovedlo východočeské derby v posledním kole, které vyznělo výrazně lépe pro Hradec Králové v poměru 4:1.

Utkáním v Pardubicích načne jihlavský tým druhou polovinu ligového ročníku a zároveň odehraje vůbec první duel po odchodu kouče Martina Svědíka do Slovácka. Jeho post v realizačním týmu pro nadcházející utkání obsadí Roman Kučera, ovšem tým primárně povede asistent Michal Šmarda. Kde vidí silné stránky pardubického mančaftu? Je výhodou, že můžete některé poznatky čerpat z letního vzájemného zápasu? „Červencové utkání určitě přineslo některé cenné poznatky, z nichž hodláme vycházet. Pardubický tým je dlouhodobě pohromadě, je sehraný, pracují zde systematicky a má zažitý určitý herní styl. A je velmi kvalitní. Osu mužstva tvoří střední záložník Jeřábek, ofenzivní záložník Černý, střelecky disponovaný hroťák Petráň, křídelník Fousek a poslední dobou odvádí velmi dobré výkony levý bek Čelůstka. Tyto hráče pak doplňují nadějní mladíci. Čeká nás kompaktní soupeř, který po nepovedeném východočeském derby udělá vše pro zisk tří bodů. Na utkání se musíme pečlivě nachystat. Věřím, že se poučíme z nevydařeného duelu v Českých Budějovicích a o body se popereme.“

Nakolik utkání může ovlivnit počasí? Jak vlastně nástup zimy zamíchal s tréninkovým procesem FCV v tomto týdnu? „Zatímco na Vysočině napadl sníh a teploty se pohybují kolem nuly, tak v Pardubicích panuje příznivější klima. Předpokládáme, že trávník bude v dobrém stavu. My jsme samozřejmě tréninkový proces museli zimě přizpůsobit a některé tréninkové jednotky jsme absolvovali na umělé trávě,“ informoval Šmarda.

Vzájemná ligová bilance FC Vysočina a Pardubic: 11 utkání  6 – 2 – 3   16:13 / doma: 6 utkání  3 – 2 – 1  8:4 / venku: 5 utkání  3 – 0 – 2  9:9

Poslední vzájemné utkání: 27.7.2018 – Prognózy velmi těžkého utkání proti Pardubicím se naplnily. Třetí celek loňského druholigového ročníku se v Jihlavě představil ve velmi dobrém světle a Vysočina se na výhru, která potvrdila nesmírně cenný import z Brna, obrovsky nadřela a musela sáhnout na dno sil. Jedinou branku bojovného a důrazného duelu vstřelil díky utěšené střele ze 14. minuty Stanislav Klobása. FCV tak po dvou kolech FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY disponuje plným počtem šesti bodů.

https://www.fcvysocina.cz/zapas.asp?ID=Vysocine-vystrelil-tri-body-Klobasa-Jihlava-navazala-na-vyhru-z-Brna-5778

FC Vysočina Jihlava

Střelci: 6 – Zoubele, 5 – Klíma, 4 – Urblík, 3 – Klobása, Tlustý, 2- Vaculík, 1 – Levin.

Žluté karty: 3 – Machuča, Zoubele, Klíma, Šlein, Štěpánek, 2 – Klobása, Vaculík, Levin, 1 – Vejmola, Schumacher, Urblík, Turyna, Fulnek, Vedral, Javůrek, Preisler.

FK Pardubice

Sestava v posledním utkání: Letáček – Prosek, Jakub Klíma, Zukal, Čelůstka – Jeřábek – Mužík (46. Sokol), Černý, Tischler (56. Kovář), Fousek (72. Huf) – Petráň.

Trenér: Jiří Krejčí

Střelci: 8 – Petráň, 6 – Černý, 4 – Fousek, 3 – Tischler, Kovář, 2 – Čelůstka, 1 – Sokol, Mužík.

Miroslav Fuks
vedoucí marketingu a tiskový mluvčí V,J.,

Napsat komentář