Plzeň ztratila doma body, Slavia po výhře vede ligu o dva body!

Po 15. kole FORTUNA:LIGY vede pražská Slavia ligovou tabulku po výhře nad Zlínem o dva body před Viktorií Plzeň. Překvapením kola byla ztráta bodů Západočechů po domácí remíze 1:1 s Příbramí. V moravském derby porazila Opava doma ostravský Baník 2:1. Sparta vyhrála zaslouženě v Karviné.  Klokani prohráli v Jablonci. Liberec plně bodoval na Slovácku. Sigma remizovala v Teplicích.

Pátek 9. listopadu 2018:

Boleslav ztratila dva body.

Fotbalisté Mladé Boleslavi remizovali v páteční předehrávce 15. kola FORTUNA:LIGY doma s Duklou Praha 0:0. Středočeši si tak připsali šestou domácí neporazitelnost v lize, akorát jediný zápas vyhráli. Dukla naopak podruhé v sezoně bodovala venku. Zápas dohrávali Pražané v závěru bez vyloučeného Daniela Tetoura. Oba týmy si v průběhu vypracovaly několik brankových příležitost, ale jejich snaha o výhře převážně končila nepřesnou přihrávkou, nebo střelou.

FK Mladá Boleslav – FK Dukla Praha 0:0

Rozhodčí: Berka – Kotík, Hock – Franěk (video). ŽK: Ďurica, Bezpalec, Tetour, Podaný, Souček, Doumbia. ČK: 89. Tetour (všichni Dukla). Diváci: 1683.

Boleslav: Šeda – Pauschek, Takács (46. Chaluš), Hůlka, Mareš – Hubínek, Kateřiňák (86. Valenta) – Ladra, Přikryl, Konaté (54. Matějovský) – Džafič. Trenér: Weber.

Dukla: Rada – Miloševič, Ostojič, Ďurica, Souček – Bilovský (66. Doumbia), Bezpalec, Tetour – Douděra (90. Bezdička), Djuranovič (74. Schranz), Podaný. Trenér: Skuhravý.

Sobota 10. listopadu 2018:

Sparta vyhrála konečně venku!

Fotbalisté Sparty dokázali po třech venkovních porážkách v řadě vyhrát v Karviné 3:1, přestože po prvním poločase prohrávali z pokutového kopu 1: 0. Po změně stran, sparťané po zlepšeném výkonu, skóre otočili a zároveň si připsali zisk tří bodů z venku. Hned v úvodu druhého poločasu byl vyloučen autor domácího gólu Lukáš Budínský. Góly Sparty zařídili Uroš Radakovič, Nicolae Stanciu a Srdjan Plavšič z penalty. Karviná je po šesti ligových kolech v řadě, bez výhry a na předposlední příčce tabulky. Sparta na třetím místě, ztrácí na vedoucí Slavii sedm bodů a na druhou Plzeň pět.

MFK Karviná – AC Sparta Praha 1:3 (1:0)

Branky: 34. Budínský z pen. – 51. Radakovič, 72. Stanciu, 86. Plavšič z pen. Rozhodčí: Julínek – Podaný, Hrabovský – Zelinka (video). ŽK: Smrž, Krivák – Pulkrab, Čivič, Plavšič. ČK: 45. Budínský (Kar.). Diváci: 4 260.

Karviná: Berkovec – Čolič (84. Wágner), Krivák, Janečka, Moravec – Smrž, Budínský – Ba Loua, Lingr (80. Galuška), Letič – Guba (73. Ramirez). Trenér: Nádvorník.

Sparta: Nita – Sáček, Radakovič, Štetina, Čivič (79. Costa) – Plavšič, Frýdek, Stanciu, Vatajelu (56. Vukadinovič) – Pulkrab (89. Hložek), Tetteh. Trenér: Ščasný.

Slovácko opět doma prohrálo!

Fotbalisté Slovácka doma opět prohráli, v 15. kole FORTUNA:LIGY s Libercem 0:1. Vítězný gól Slovanu vstřelil po hezké akci Aleš Nešický, domácí mohli v závěru zápasu vyrovnat, ale Jan Kuchta v 81. minutě neproměnil penaltu. Slovácko koučoval naposledy trenér Petr Vlachovský, kterého vystřídá Martin Svědík, který byl přítomen, zároveň sledoval hru svých nových svěřenců. Liberec po tvrdě vybojované výhře obhájil sedmé místo v tabulce, současně prodloužil úspěšnou sérii, ve které z posledních šesti kol nebodoval jednou. Naopak Slovácko se sice snažilo, přesto popáté za sebou doma prohrálo.

1.FC Slovácko – FC Slovan Liberec 0:1 (0:1)

Branka: 30. Nešický. Rozhodčí: Rejžek – Pelikán, Kříž. ŽK: Sadílek, Kuchta – Nešický, Aarons, Potočný. Diváci: 3 674.

Slovácko: Trmal – Juroška, Krejčí, Hofmann, Reinberk – Daníček – Navrátil (72. Petr), Sadílek (57. Hellebrand), Havlík, Kalabiška – Zajíc (60. Kuchta). Trenér: Vlachovský.

Liberec: Nguyen – Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Hybš – Potočný, Ševčík, Nešický (71. Oršula), Oscar, Pešek (89. Kerbr) – Aarons (84. Pázler). Trenér: Hornyák.

Neděle 11. listopadu 2018:

Slavia vede tabulku o dva body před Plzní!

Fotbalisté pražské Slavie v 15. kole nejvyšší fotbalové soutěže porazili v Edenu Zlín 3:1, to znamená, že si připsali dvoubodový náskok v tabulce na druhou Plzeň. „Ševci“ se ujali vedení v 17. minutě, kdy po centru z levé strany, poslal tečovaný míč do sítě, Pavel Vyhnal. V závěru prvního poločasu vyrovnal Michal Frydrych, následně vedení z přímého kopu zařídil Miroslav Stoch, který se trefil do sítě hezkým gólem na začátku druhé půle z penalty. Zlín se nedokázal prosadit, jeho hra postrádala důraz a tak nebodoval po třech kolech, v tabulce figuruje na šestém místě.

„Po dlouhé době jsem spokojený, protože jsme ve čtvrtek zvládli úspěšně utkání s velice kvalitním týmem a v neděli s těžkým soupeřem jak výsledkově za tři body, výborně. Dneska byl velmi dobrý výkon z naší strany. Dokázali jsme v utkání otočit nepříjemný moment, kdy jsme inkasovali branku, což je strašně složité. Zlín opět potvrdil svou herní defenzivu, do které se zapojují všichni hráči, takže hrajete neustále do bloku, zároveň mají na hrotu dva nepříjemné útočníky,“ zhodnotil zápas Jindřich Trpišovký trenér Slavie.

„Když chcete na Slavii vyhrát, tak je potřeba se vyvarovat hrubých chyb. Dostali jsme zbytečné tři góly, hlavně druhý z trestného kopu, rovněž třetí byl z penalty zbytečný. Následně je těžké otáčet nepříjemné skóre. Přesto si myslím, že jsme měli v průběhu dost nebezpečných střeleckých příležitostí, které jsme bohužel neproměnili. Snažili jsme se o zkorigování výsledku, až do konce, ale nakonec nemáme ani bod,“ řekl Michal Bílek trenér Zlína.

SK Slavia Praha – FC Fastav Zlín 3:1 (2:1)

Branky: 45. a 47. z pen. Stoch, 22. Frydrych – 17. Vyhnal. Rozhodčí: Hrubeš – Blažej, Dresler. ŽK: Olayinka, Bořil – Matejov, Hnaníček, Bartošák. Diváci: 10 107.

Slavia: Kovář – Frydrych, Ngadeu, Deli, Bořil – Souček – Stoch, Hušbauer, Baluta (58. Sýkora), Zmrhal (74. Škoda) – Olayinka (88. Matoušek). Trenér: Trpišovský.

Zlín: Dostál – Bačo, Hnaníček, Gajič – Matejov, Podio (76. Balič), Libor Holík, Jiráček, Bartošák (86. Masař) – Beauguel, Vyhnal (69. Hronek). Trenér: Bílek.

Opava potvrdila zlepšenou hru!

Fotbalisté Opavy v 15. kole prvoligové soutěže, vyhráli slezské derby nad ostravským Baníkem 2:1 a tak fotbalového rivala porazili doma poprvé od listopadu 1996. Ve vyprodaném stadionu otevřel skóre zápasu domácí záložník Ngandu Kayamba. Druhý gól přidal po změně stran v 65. minutě po centru přesně umístněnou hlavičkou Tomáš Smola. V závěru zápasu snížil po rychlé kombinační akci střídající Jakub Šašinka. Zatím je ligová bilance Ostravy po pěti posledních utkáních, výhra jediná.

SFC Opava – FC Baník Ostrava 2:1 (1:0)

Branky: 35. Kayamba, 65. Smola – 84. J. Šašinka. Rozhodčí: Ardeleanu – Mokrusch, Caletka. ŽK: Svozil, Schaffartzik – Fleišman, Laštůvka, Baroš, Mešaninov, Stronati. Diváci: 6 385 (vyprodáno).

Opava: Šrom – Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek – Kayamba, Zavadil, Jursa (87. Schaffartzik), Zapalač – Kuzmanovič (90. Janetzký), Smola (90.+2 Juřena). Trenér: Kopecký.

Ostrava: Laštůvka – Mešaninov, Šindelář, Stronati, Fleišman (71. J. Šašinka) – Fillo (81. Stáňa), Jánoš (62. O. Šašinka), Jirásek, Holzer – Hrubý, Baroš. Trenér: Páník.

Velké překvapení kola!

Fotbalisté Viktorie Plzeň v 15. kole FORTUNA:LIGY remizovali v Doosan aréně s Příbramí 1:1 a zároveň ztratili dva body, takže došlo k velkému překvapení. Středočeský nováček vedl od 19. minuty po centru gólem Antonína Fantiše, domácí odpověděli ve 32. minutě, kdy se trefil Milan Petržela. Domácí v dalších minutách dostali svého soupeře pod neustálý herní tlak, jenže hosté jakýkoliv pokus úspěšně odvraceli. Obhájce mistrovského titulu poprvé v nové ligové sezoně doma nevyhrál. Slavia naopak porazila doma Zlín a zároveň odskočila na čele tabulky Plzni o dva body. Příbram vybojovala po čtyřech kolech bod a zůstala v tabulce třináctá.

FC Viktoria Plzeň – 1. FK Příbram 1:1 (1:1)

Branky: 32. Petržela – 19. Fantiš. Rozhodčí: Ginzel – Vlček, Kotalík. ŽK: Soldát, Antwi, Katidis (všichni Příbram). Diváci: 7849.

Plzeň: Hruška – Řezník, Hejda, Pernica, Kovařík – Hrošovský, Procházka – Ekpai (60. Zeman), Čermák (70. Řezníček), Petržela (81. Hořava) – Chorý. Trenér: Vrba.

Příbram: Kočí – Nový, Kodr, Nitrianský, Antwi – Průcha, Soldát – Hlúpik (90. Pejša), Katidis (72. Keita), Rezek – Fantiš (90. Skácel). Trenér: Csaplár.

Jablonec porazil Bohemku zásluhou Doležala!

Fotbalisté Jablonce opět po výborném domácím výkonu porazili v 15. kole první ligy Bohemians Praha 1905 2:1. Jejich výsledková bilance po sedmi, posledními zápasy, je velice úspěšná, neboť ztratili jen dva body. V ligové tabulce se posunuli na čtvrté místo před Zlín, který prohrál, ve večerním zápase na Slavii 3:1. Domácí se dostali do vedení hned v úvodu gólem Michala Trávníka z penalty. Do přestávky srovnal Martin Hašek, ale v závěru se dvakrát trefil Martin Doležal, který rozhodl o zasloužené výhře. Naopak pražští Klokani se sice snažili v závěru o zkorigování skóre, aspoň na remízu, ale nakonec se museli smířit s třetí porážkou za sebou.

FK Jablonec – Bohemians Praha 1905 3:1 (1:1)

Branky: 62. a 79. Doležal, 10. Trávník z pen.- 44. M. Hašek. Rozhodčí: Příhoda – Paták, Šimáček. ŽK: Kubista, Považanec, Kratochvíl (všichni Jab.). Diváci: 2861.

Jablonec: Hrubý – Holeš, Hovorka, Lischka, Hanousek – Hübschman, Považanec – Jovovič (87. Kubista), Trávník, Sobol (74. Kratochvíl) – Doležal (90. Chramosta). Trenér: Rada.

Bohemians: Valeš – Dostál, Krch, Šmíd, Schumacher – M. Hašek, Švec (69. F. Hašek) – Vaníček (55. Nečas), Záviška (74. Vodháněl), Bartek – Hilál. Trenér: M. Hašek st.

Sigma vybojovala bod!

Fotbalisté Teplic v 15. kole FORTUNA:LIGY remizovali 0:0 s Olomoucí, zároveň doma bodovali potřetí z posledních deseti zápasů. Hanáci se naopak mohli radovat z bodu, po pěti zápasech bez porážky. V ligové tabulce jsou Severočeši na desátém místě, před celky ze skupiny, které budou možná po základní části bojovat o udržení v lize. Sigma je dvanáctá a má o bod méně.

FK Teplice – SK Sigma Olomouc 0:0

Rozhodčí: Dubravský – Hájek, Horák. ŽK: Ljevakovič – Houska, Vepřek. Diváci: 2 535.

Teplice: Diviš – Hyčka, Čmovš, Jeřábek, Vondrášek – Hora, Král, Ljevakovič (84. Jindráček), Žitný (46. Kučera) – Trubač (46. Luts), Vaněček. Trenér: Hejkal.

Olomouc: Buchta – Sladký, Jemelka, Vepřek – Zahradníček (87. Lalkovič), Houska, Kalvach, Dvořák (63. Texl), Falta – Nešpor (90.+2 Yunis), Plšek. Trenér: Jílek.