Naše tenistky v Praze triumfovaly!

I bez  Petry Kvitové a  Karolíny Plíškové naše tenistky skvěle zvládly  v Praze finále Fed Cupu. Rovněž oslabené Američanky zdolaly 3:0. V posledních osmi letech vyhrály už pošesté a  Češky tak přesvědčivě vévodí světovému žebříčku družstev.

Praha finale FED CUP dvouhra Katerina Siniakova Keninova a vitezny ceremonial
FOTO CPA

O úspěch se v pražské O2 aréně postarala především Kateřina Siniaková výhrami v obou dvouhrách. První důležitý bod získala Barbora Strýcová v úvodní  dvouhře.

Zatímco sobotní dvouhry, až na první více než hodinový set Strýcové s  Keninovou a druhý set Siniakové s Riskeovou, byly  celkem poklidné, nedělní dvouhra Siniakové s Keninovou byla neúprosnou bitvou, trvající bez  15 minut čtyři hodiny a pořádně zvedala 14 500 diváků ze sedadel.

Praha finale FED CUP dvouhra Strycova Keninova
FOTO CPA

Nakonec přinesla vítězství nesmírně bojovné Siniakové, která za stavu 4:5 odvrátila dva mečboly a  pak silou vůle dovedla zápas do vítězného konce, když proměnila druhý mečbol.

Praha finale FED CUP dvouhra Katerina Siniakova Alison Riskeova
FOZO CPA

Ziskem rozhodujícího třetího bodu tím utkáním skončilo. Ani si nechceme představit kdyby Siniaková zápas prohrála jak by probíhala další dvouhra nebo ještě případná čtyřhra. Tím víc oceňujeme  Siniakovou, že další pokračování zápasu nepřipustila.  Věru, ženský tenis dělá našim fanouškům radost.

Jednotlivé zápasy:
Strýcová – Keninová  6:7, 6:1, 6:4, Siniaková – Riskeová   6:3, 7:6, Siniaková – Keninová 7:5, 5:7,7:5