Sigma jede do Teplic!

Před reprezentační přestávkou čeká tým SK Sigma Olomouc v 15. kole Fortuna: ligy utkání v Teplicích. Duel jedenáctého s dvanáctým v tabulce je na programu v neděli od 15.00.

Sigma ve čtyřech zápasech v řadě bodovala, ovšem v posledních dvou musela vždy dohánět ztrátu dvou branek. V Karviné se to povedlo na vítězství, pak doma s Opavou jen na bod. A právě zbytečně inkasovaných branek se Hanáci musí v neděli vyvarovat. „Dostáváme strašně moc branek jako první, většinou musíme dotahovat, jsme nuceni reagovat na vývoj utkání. Což je vždycky složité. Ono se to několikrát povede, ale samozřejmě nelze očekávat, že zvrátíme každé utkání. Takže určitě prvotní předpoklad úspěchu je, abychom šli konečně do vedení my a musel dotahovat soupeř,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek.

Na teplických Stínadlech se nikdy nehrají nějaká lehká utkání. „Jednoduchý není žádný zápas. Bodová blízkost, pokud pominu první šestku, je hodně velká, je tam výrazná vyrovnanost.  Naše další utkání zapadá do té řady duelů s mužstvy, které jsou v tabulce kolem. A dobře si uvědomujeme, stejně jako soupeři, že každý bod z těchto utkání má dvojnásobnou hodnotu,“ podotkl Jílek.

A kudy vede hanácká cesta k bodovému zisku v Teplicích? „Samozřejmě neinkasovat jako první. A potom hrát hodně aktivně, někdy maličko zjednodušit hru, víc se tlačit do zakončení, abychom si vytvořili více střeleckých situací,“ řekl Jílek.

Chybět budou zranění Roman Polom s Martinem Hálou.

Pravděpodobné sestavy
Teplice:
Diviš – Jeřábek, Čmovš, Král – Hora, Ljevakovič, Kučera, Žitný, Luts – Trubač (86. Hošek), Vaněček. Trenér Stanislav Hejkal.
SK Sigma Olomouc: Buchta – Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek – Pilař, Houska, Kalvach, Dvořák, Falta – Nešpor. Trenér Václav Jílek.

Utkání FK Teplice – SK Sigma Olomouc se hraje v neděli 11. listopadu od 15.00 (rozhodčí Radek Dubravský – Kamil Hájek, Adam Horák).

Čtsa, Petr Pelíšek , SK Sigma Olomouc, tiskový mluvčí

 

 

Napsat komentář