Boleslav potřebuje doma získat tři body!

Utkání 15. kola české FORTUNA:LIGY ročníku 2018-19 FK Mladá Boleslav – FK Dukla Praha se hraje v pátek 9. listopadu 2018 od 18: 00 hodin na mladoboleslavském Městském stadionu.

Mladá Boleslav s pražskou Duklou ze čtrnácti vzájemných duelů vyhrála osmkrát, prohrála třikrát a remizovala třikrát při celkově aktivním skóre 21:14.

Ze střetnutí na domácím trávníku má Boleslav příznivou bilanci, když ze sedmi duelů pět vyhrála, jeden hrála nerozhodně a pouze jeden prohrála při souhrnně aktivním skóre 11:4.

V předchozím ligovém ročníku v listopadu 2017 Boleslav na Julisce prohrála vysoko 1:4 a v květnu 2018 doma vyhrála těsně 1:0 Komlichenkovým gólem z prvního poločasu, čímž se posunula na devátou ligovou příčku a zůstala na ní až do konce ročníku 2017-18.

V dosud sehraných čtrnácti ligových mistrácích ročníku 2018-19 Mladá Boleslav nastřílela 28 gólů, o které se podělilo devět boleslavských střelců a jeden soupeř vlastencem: 12 – Nikolay Komlichenko, 3 – Tomáš Přikryl, Ladislav Takács, 2 – Tomáš Ladra, Petr Mareš, Marek Matějovský, 1 – Adnan Džafič, Lukáš Hůlka, Tiemoko Konaté a do vlastní branky karvinský Janeček.

Trenér Jozef Weber před Duklou

„Doma potřebujeme vyhrát a získat tři body, to se nám však podaří jenom s maximálně soustředěným a bojovným výkonem bez ohledu na skutečnost, že soupeřem nám bude momentálně poslední ligový tým, současná liga je velmi vyrovnaná, každý může překvapit každého, kdo jen trochu poleví,“ prohlásil boleslavský trenér Jozef Weber.

Absence pro utkání s pražskou Duklou

Útočník Nikolay Komlichenko trest za čtyři žluté karty v podzimní sezóně.

Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav
Jiří Koros, manažer komunikace

 

Napsat komentář