Kvitová není fit, ale kapitán Pála je optimista!

Už při pondělním setkání s našimi nejlepšími tenistkami jsme si všimli, že naše jednička Petra Kvitová přijala do Prahy nachlazená. A to pár dní před finálem Fed Cupu není příjemné zjištění, když pro zranění musela zůstat doma  Karolína Plíšková.

V úterý ráno se Kvitová na kurtu v  pražské O2 aréně zdržela při tréninku  asi 20 minut, neboť ji nebylo dobře, měla teplotu.Léčí se v posteli stále pod lékařským dohledem. Kapitán týmu Petr Pála je ale optimista a věří, že bude schopná v  sobotu nastoupit. “ V případě její absence by se stala situace  krajně nepříznivou,“ přiznává Pála. 

Ostatní Česky jsou v pořádku,  ve středu kromě  Barbory Strýcové a Kateřiny Siniakové se připravovala dodatečně  nominovaná Barbora  Krejčíková. Ta musela oželet zbytek dovolené ve Spojených arabských emirátech. “ Když jsem dostala od kapitána SMS zprávu, že mě nominuje, tak jsem za dvě hodiny odepsala, že přiletím. Pozvánka na finále Fed Cupu je přece čest. A vůbec to bude moje premiéra v této významné soutěži, moc se těším.“

Na dvorci 02 Aréně jsme viděli trénovat všechny Američanky  Dělaly velmi dobrý dojem,  za slabé soupeřky je nelze  vůbec považovat. A kdyby nemohla nastoupit Kvitová, měly by to naše hráčky jaksepatří těžké. Prostě americký kvartet bez hvězd může být hodně nevyzpytatelný.

Pikantní je, že ze čtveřice hráček jsou pouze Alisa Riskeová a Daniella Collinová rodilými Američankami.  Devatenáctiletá Sofia Keninová se ruským rodičům narodila v Moskvě a  Nicole Melicharová je rodilá Brňačka.

Čtsa, ph., foto,

 

 

Napsat komentář