Prohráli gólem inkasovaným těsně před koncem!

Boleslavští na libereckém hřišti téměř celý zápas 14. kola nejvyšší fotbalové soutěže odolávali úspěšně soupeřovu tlaku, přežili obrovské množství šancí, dokonce i penaltu. Tři minuty před koncem však kapitulovali a Liberečtí se radovali ze zasloužené výhry. Boleslav v Liberci nevyhrála už deset dlouhý let.

V prvním poločase se Boleslavští bránili záplavě libereckých útoků. Už v 6. minutě Pešek nečekanou dělovkou z dvaceti metrů nastřelil pravou tyč boleslavské branky. O dvě minuty později po Peškově centru z pravé strany Aarons a po něm Karafiát nepřekonali z malého vápna Šedu. Teprve v 16. minutě předvedli Boleslavští nebezpečnou akci, Komlichenko přihrál Divišovi a po jeho přízemním centru se do šance tlačil Přikryl, liberecký gólman Nguyen však se štěstím míč lapil. V 19. minutě Ševčíkova tečovaná rána skončila na boleslavském břevně. V příští minutě Křapka na kraji vápna školácky fauloval a Potočného trestňák z úhlu Šeda u od levé tyče vyrazil na roh. Liberečtí byli neustále aktivnější a nebezpečnější. Ve 35. minutě předvedli svižnou kombinační akci, v jejímž závěru Peška podrazil Takács už v šestnáctce a sudí Hrubeš nařídil pokutový kop, který Potočný namířil k levé tyči, kam se úspěšně vrhnul Šeda. Následnému rohu se Boleslavští ubránili. Navzdory výrazné liberecké převaze skončil první poločas bez jediného vstřeleného gólu.

Ve druhém poločase Liberečtí pokračovali v zahazování šancí, občas se k nim přidali i Boleslavští. Krátce po změně stran Ševčíkův centr neusměrnil z malého vápna Pešek, V 50. minutě Aarons neuspěl akrobatickým zakončením, když Křapka vykopl míč z brankové čáry. V 58. minutě boleslavský kombinační útok vyvrcholil Takácsovým průnikem do soupeřovy šestnáctky a obloučkem před branku, kde na míč Komlichenko nedosáhl. V 61. minutě Šeda lapil Aaronsovu nedůraznou střelu a boleslavský protiútok Zakončil Komlichenko střelou do obránce. V příští minutě Komlichenko z téměř z nulového úhlu poslal na soupeřovu branku míč, který neškodně proletěl napříč brankou. V 65. minutě brankář Šeda zlikvidoval Pázlerovu dělovku. Liberečtí boleslavskou branku ostřelovali ze všech možných pozic, ale trefovali bránící boleslavské hráče, nebo brankáře Šedu. V 74. minutě po Kateřiňákově trestňáku a zaváhání libereckého gólmana Nguyena se Diviš neprosadil z malého vápna. Když už se zdálo, že nikdo z libereckých fotbalistů neprostřelí čarujícího boleslavského brankáře Šedu, padl jediný gól utkání.

V 88. minutě Koscelnikovu ránu z úhlu Šeda neudržel a k míči se dostal Oršula, jenž byl na hrací ploše necelých deset minut, a přízemní střelou, která se odrazila od pravé tyče, skóroval – 1:0.

Utkání se potom dohrálo se čtyřminutovým dodatkem bez další změny skóre, ale se žlutým napomenutím Komlichenka, pro něhož to bylo počtvrté v této podzimní sezóně a v příštím ligovém zápase bude v trestu.

FC Slovan Liberec – FK Mladá Boleslav 1:0 (0:0)

Gól: 88. Oršula. Rozhodčí: Karel Hrubeš – Hrabovský, Caletka. ŽK: Ševčík, Karafiát, Breite – Přikryl, Kateřiňák, Komlichenko. Diváků: 3 933.

FC Slovan Liberec: Nguyen – Koscelník, Kacharaba, Karafiát, Hybš – Breite, Oscar – Potočný (62. Pázler), Ševčík, Pešek (81. Oršula) – Aarons (90. Mikula). Trenér: Hornyák.

FK Mladá Boleslav: Šeda – Pauschek, Hůlka, Takács, Křapka – Matějovský (46. Kateřiňák), Hubínek – Diviš (77. Daniel Novák), Přikryl, Ladra (53. Džafič) – Komlichenko. Trenér: Weber. Boleslavskému Weberovi nezbylo, než soupeři popřát k vítězství.

Boleslavskému Weberovi nezbylo, než soupeři popřát k vítězství!

Utkání, v němž se Boleslavští většinou bránili s chutí útočícímu libereckému soupeři, se boleslavskému trenérovi Jozefu Weberovi špatně hodnotilo.

„Domácím patří pochvala za vynikající výkon a zasloužené vítězství,“ řekl na úvod svého vystoupení mezi novináři boleslavský trenér Jozef Weber. „My jsme zásluhou brankáře Šedy, obou stoperů a defenzivního záložníka Hubínka dlouho drželi bezgólový stav. Podle průběhu a množství šancí bylo však vítězství Liberce zaslouženě,“ dodal Jozef Weber.

Místo distancovaného libereckého hlavního kouče Zsolta Hornyáka předstoupil před novináře jeho asistent Miroslav Holeňák. „Hodnotí se mi dobře, protože jsme vyhráli,“ usmíval se Holeňák. „Bylo to zasloužené vítězství, za kterým jsme od začátku šli a celý zápas hráli ofenzivně. Nebylo příjemné z lavičky sledovat, jak hráči zahazují jednu šanci za druhou, ale chválím je za bojovnost, nasazení a chtění vyhrát, za což byli odměnění. V poločase jsme týmu řekli, že věříme, že vyhrají, ať také věří do poslední minuty,“ řekl Miroslav Holeňák a nevyhnul se hodnocení boleslavského brankáře: „Šeda vychytal spousty šancí plus penaltu a podal opravdu nadstandardní výkon, byl hlavní oporou boleslavské týmu.“

Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav
Jiří Koros, manažer komunikace

Napsat komentář