Teplice otočily zápas s Bohemians a opět venku vyhrály!

Fotbalisté Bohemians 1905 prohráli ve 14. kole FORTUNA:LIGY ve vršovickém Ďolíčku s Teplicemi 2:3, přestože po prvním poločase vyhrávali 2:1. Severočeši po změně stran zlepšili přihrávku, přidali na důrazu a hned v úvodu vyrovnali Trubačem. Výhru zařídil v polovině druhého dějství po chybě domácí obrany Vaněček. Teplice tak vybojovaly z posledních tří zápasů šest bodů, zároveň se posunuly v ligové tabulce do lepší pozice po velice špatném vstupu do nové sezony. Naopak Klokani vyhráli jediný zápas z posledních sedmi, ale po šesté za sebou si připsali ztrátu bodů.

Teplice začaly utkání dobře a po čtvrt hodině vedly gólem Michala Jeřábka, domácí vyrovnali po minutě hry umístněnou trefou Jusúfa Hilála, který se trefil podruhé v závěru prvního poločasu. Hned v úvodu druhého poločasu vyrovnal Daniel Trubač a vítěznou trefu si do tabulky střelců připsal David Vaněček.

Bohemka začala aktivně. Nejprve střela Barteka skončila vedle pravé tyče a následně Haška vychytal brankář Diviš. Ale v 17. minutě po chybě domácích šli do vedení hosté, když z rohového kopu se prosadil hlavou Jeřábek, který v pádu poslal míč do sítě.

Domácí na inkasovaný gól odpověděli po centru z přímého kopu, míč tečoval patičkou do sítě Hilál, na jeho dorážku neměl domácí gólman žádnou šanci. Svojí střeleckou úspěšnost potvrdil bahrajnský útočník po čtyřech minutách, když z rohového kopu Dostála si připsal pátou branku v sezoně.

Hilál si mohl ještě v závěru prvního poločasu připsat hattrick, jenže brankář Diviš jeho střelu z velkého vápna zlikvidoval.

Teplice po změně stran vyrovnaly, když domácí z autového rozehrání chybovali. Z prvního centru Kroba neuspěli, ten následně z levé strany, poslal míč do vápna a pro Trubače nebyl žádný problém vstřelit druhý ligový gól v kariéře.

Domácí se v dalších minutách snažili o návrat do vedení, jenže gólové šance Hilála a Šmída, nedokázali využít. Toho využily Teplice, které otočily vývoj zápasu z rohového kopu. Dobře si vedl v útoku, stoper Král, ten se uvolnil v levémrohu přes domácího Švece, ten nezaváhal a našel ve vápně volného Vaněčka, který vyloženou šancí neproměnil.

Hráči Bohemians se ještě snažili o vyrovnání, ale v největší šanci Závišky z malého vápna vychytal brankář Diviš. Tepličtí si nakonec zaslouženou výhru uhlídali a jakýkoliv pokus domácích, aspoň o vyrovnání odvrátili.

„Celý podzim máme obrovský problém s marodkou, ani jednou jsme nemohli postavit nejsilnější sestavu. Do zápasu s Plzní jsme to zvládali bodově a herně. V Boleslavi jsem nebyl spokojený s přístupem a nasazením, dnes na hřišti nechali hráči všechno, v první půli předvedli dobrý výkon, ale měli jsme na hřišti spoustu nedoléčených hráčů, kteří to nebyli schopni odehrát celých devadesát minut, jelikož nemůžou pořádně trénovat. Navíc byl soupeř velmi efektivní. Když přijdete o vedení a zároveň víte, že nemáte sílu na hřišti ani na lavičce, tak je to těžké. Ale prohráli jsme se ctí po zajímavém zápase. Nutně potřebujeme čas na doléčení a natrénování. Částečně nám pomůže reprezentační přestávka, po které budou pro nás velmi důležité zápasy. Hašek hrál, protože nebyla jiná možnost, ale jen na 50 procent, protože bolest ho pořád hodně limituje. Oceňuji fotbalové gesto Ljevakoviče, že se přiznal k rohu, po němž jsme skórovali,“ zhodnotil Martin Hašek trenér Bohemians.

„Zranil se nám Vondrášek a Krob netrénoval celý týden, ale nakonec šel do hry se sebezapřením. Změnili jsme systém na tři obránce, do poločasu si to sedalo. Šli jsme v úvodu do vedení, ale pak dvakrát inkasujeme ze standardek, což není u nás obvyklé. Byla to velká individuální chyba Čmovše, který měl na starost Hilála. Takže jsme museli na to ve druhé půli zareagovat změnou herního systému na 4-4-2, nakonec se nám povedlo to otočit, v závěru jsme výhru uhlídali,“ řekl po zápase Stanislav Hejkal trenér Teplic.

Trenér Martin Hašek – trenér Vlastimil Hejkal po utkání:

David Vaněček Teplice – Hilál Bohemians po utkání:

Bohemians Praha 1905 – FK Teplice 2:3 (2:1)

Branky: 18. a 32. Hilál – 17. Jeřábek, 49. Trubač, 63. Vaněček. Rozhodčí: Lerch – Melichar, Černý. ŽK: Šmíd, Dostál – Král, Vaněček, Krob, Čmovš. Diváci: 4 382.

Bohemians: Valeš – Dostál, Krch, Šmíd, Schumacher – Záviška, M. Hašek ml., Švec (69. F. Hašek), Bartek (69. Reiter) – Mašek (82. Vodháněl) – Hilál. Trenér: M. Hašek st.

Teplice: Diviš – Jeřábek, Čmovš, Král – Hora, Ljevakovič (50. Hyčka), Kučera, Žitný (73. Luts), Krob – Trubač (86. Hošek), Vaněček. Trenér: Hejkal.