Sparta se na derby připravuje a chce potěšit své příznivce!

Sportovní ředitel Zdeněk Ščasný a trenér Sparty se na středeční tiskové konferenci před nedělním 14. kolem nejvyšší fotbalové soutěže na Letné proti Slavii, informoval společně s manažérem Tomášem Rosickým a kapitánem Nico Stanciem o přípravě hráčů na pražské derby se Slavií. Zejména jaký je plán na velice aktivního soupeře, jak motivují jednotlivé hráče. A jaký je zdravotní stav a zda zápas s ligovým rivalem stihne uzdravený Guélor Kanga.

„Před každým zápasem říkám, že je důležitý. Ztratili jsme tři body ve Zlíně, v Olomouci, v neděli se bude hrát rovněž o tři body. Teď budeme hrát s prvním týmem, doma před plným stadionem. Pořád ale jde o tři body. Je to velice klíčový zápas, ale zásadní pro vývoj nové sezóny není. Každopádně svým výkonem, chceme potěšit naše výborné diváky,“ řekl v úvodu Zdeněk Ščasný.

„Víme, že se dostali do výborné formy. Jenže my hrajeme doma, kde podáváme dobré výkony. Takže se musíme ještě víc zlepšit, abychom Slavii porazili a zároveň před fanoušky odčinili venkovní porážky,“ dodal Ščasný.

Jak hodnotí Slavii Tomáš Rosický. „Slavia hraje dobře, je to velice běhavý a agresivní tým, který má rovněž herní nedostatky. Zápas není o tom, jak Slavii zastavit, ale jak ji v průběhu vnutit svou hru. To chceme docílit, hlavně musíme hrát zodpovědně.“

„Překvapení určitě neudělá ani jedno mužstvo. Oba týmy jsou si vědomy své herní síly. Sehráli jsme výborný zápas s Libercem se třemi obránci, další zápasy se čtyřmi obránci. Takže není potřeba spekulovat, na každé rozestavení se klade příliš velký důraz. Možná, že rozhodnou jednotlivé okamžiky na hřišti,“ řekl Rosický.

„Tetteha je hráč s obrovským potenciálem, který při dobrém vedení půjde ještě výkonnostně nahoru. Pro nás je hodně důležitý, ale bez spolupráce s ostatními hráči a bez dobrého výkonu ostatních nic nezmůže. Musíme neustále pracovat kolektivně, je to jeden z momentů, který musíme každopádně a víc zlepšit. Ale někdy se nám to daří,“ zhodnotil Ščasný.

„Takový specifický zápas jsem zažil mockrát. Ostatní se mažou. U nás se hodně liší domácí a venkovní zápasy, doma jsme silní a dáváme branky. Derby je pro nás obrovská šance zareagovat, co se stalo ve Zlíně. Viděli jsme, že jsou naši hráči toho schopni. Předvedli to například v Jablonci a po velkém neúspěchu v Srbsku. Něco očekávám, chci od kluků vidět reakci,“ konstatoval Rosický a dodal,“ Vítězství a porážka jsou součást života fotbalisty, takže s tím musíme umět žít. Po porážce se musí projevit charakter kluků. Momentálně s přestupy neuvažuji, dlouhodobě to ale vnímáme. Víme, že nejsme ve výkonech dost stabilní, to musíme zlepšit.“

„Agresivita bude v zápase stoprocentně, ale přál bych, aby tam bylo co nejvíc dobrého fotbalu. Musíme se připravovat na mužstvo soupeře, ale hlavně se musíme soustředit na to, abychom hráli svou hru. Žádná extra motivace není potřeba, když se to děje, je to spíš show. Kluci dobře vědí, jak významný zápas je čeká, jenže zahraniční hráči mají za sebou několik velkých derby,“ řekl Tomáš.

„Co se týká Kangy, začal dnes poprvé trénovat, ve Zlíně nemohl nastoupit, před zápasem onemocněl. Na derby už bude pravděpodobně v pořádku. S týmem už trénuje Václav Kadlec, takže je otázka času, kdy se opět připojí k mužstvu, do zápasů,“ informoval o zdravotním stavu Ščasný.

„Pomáhám Zdeňkovi, v čem je potřeba. Moje role se po konci trenéra Hapala hodně rozšířila, uvidíme, jak se to dál bude vyvíjet. S hráči jsem v neustálém denním kontaktu, snažím se jim pomáhat s problémy, které máme. Chci, zejména, abychom se projevovali jako tým. V neděli chci vidět důsledný týmový výkon, od všech hráčů, zároveň vidět na hřišti sparťanské srdce,“ Tomáš věří, že ho hráči nezklamou.

Na tiskové konferenci byl rovněž kapitán Sparty Nico Stanciu.

„Pamatuju si jarní zápas se Slavií, hlavně ztrátu tří bodů, přestože jsme vedli 3:0, ale snažím se na to nemyslet. Loňská sezóna nebyla dobrá, na ni nevzpomínám. Snažím se soustředit na současnou. Jsem si jistý, že když budeme mít stejně dobrý poločas jako na jaře, určitě se nezopakuje stejný gólový scénář,“ Stanciu věří na úspěch.

„Je to úžasné ligové utkání, snad největší v Česku, jako souboj Steauy proti Dinamu v Rumunsku. Je pro mě skvělé hrát v těchto zápasech. Je to velká příležitost prokázat svou herní kvalitu, určitě chce každý hráč, odehrát takové zajímavé zápasy,“ dodal Stanciu.

„Připravujeme se na zápas důsledně, určitě trenér a celý tým vymyslí řešení na presink Slavie. Hrajeme doma, kde jsme rok neprohráli, takže chceme, aby byl zápas pro nás úspěšný, ale ne o Slavii. Uděláme pro to rozhodně maximum. Chci, aby museli změnit svou hru dle nás, ale nepřipouštět hrát podle nich,“ řekl kapitán.

„Jestli se něco kolem mě děje nevím, vše čtu jenom v novinách. Každopádně nic teď neřeším, jsme uprostřed sezóny, ve Spartě se cítím dobře. Jsem tady rád a chci vyhrát se Spartou trofej, nechci odejít dřív. Pro mě jeto důležitý zápas. Ale ne rozhodující, kdybychom prohráli, ještě proti Slavii budeme hrát dvakrát. Ale říkám, důležitý bude pro nás a skvělé, vybojovat tři body,“ řekl Stanciu, který zároveň informoval, že v tréninku a kabině je velice dobrá atmosféra.

„Pro nás určitě není motivace, abychom se po výhře koupali v pivu, jako slavisté v případě výhry, možná že to potřebují. Hlavní motivací v zápase bude, velká čest slavit vítězství v derby. Nám to rozhodně k motivaci bohatě stačí,“ odpověděl na otázku Stanciu.

Čtsa, audio,

 

 

Napsat komentář