Český hokej si připomíná 110. výročí

V prosinci tomu bude 110 let, kdy se v restauraci Platýz v Praze konala ustavující valná hromada tehdejšího Českého svazu hockeyového.

Předcházela mu přípravná schůze zástupců 12 klubů z Prahy, Mladé Boleslavi a Vlašimi. C. K. místodržitelství schválilo stanovy a hokejisté se tak stali  zakládajícími členy mezinárodní federace, oficiálně Ligue internationale de Hockey sur Glace, dnešní  Ice  International Hockey Federation (IIHF).

A nyní si toto výročí připomeneme 8. listopadu při utkání Karjala Cupu, v němž český tým bude hostit v pražské Tipsport aréně  Švédy, kteří  v historii českého a československého hokeje jsou našimi nejčastějšími soupeři. Na utkání přijede, mimo jiné prezident IIHF Fasel a člen rady IIHF a předseda  ruské hokejové federace, bývalý vynikající brankář Treťjak.  Na video kostce v hale budou promítány záběry se slavnými okamžiky našeho hokeje.

Před utkáním se dostane na gratulaci sedmdesátníkům  Ebermannovi a Bednářovi dlouholetým reprezentantům.

V den utkání uspořádá sportovní oddělení Českého hokeje seminář pro trenéry  extraligových týmů. Přednášejícími budou  trenéři  naší reprezentace Říha, Reichel a Švéd Grönborg.

Tisková konference 110. výročí českého  hokeje:

ČTSA (ph), audio, kc,

 

Napsat komentář