Zasloužená domácí výhra za výrazného Komlichenkova přičinění!

Boleslavští se výhrou ve 13. kole FORTUNA:LIGY nad vršovickými Bohemians 1905 posunuli v prvoligové tabulce právě před pražského soupeře. U všech tří gólů byl Komlichenko, který sám jeden dal, již dvanáctý podzimní, a na další dva přihrál.

První poločas začal dobře pro boleslavské fotbalisty, neboť do utkání velmi mizerně vstoupil vršovický brankář Valeš. Už ve 4. minutě si Bohemians vynutili první rohový kop, kterému Boleslavští odolali, a z protiútoku po Ladrově centru nepřesně hlavičkoval Komlichenko.

V 6. minutě naivní a především pomalou rozehrávku brankáře Valeše zachytil uvnitř soupeřovy šestnáctky Komlichenko a po jeho nezištné přihrávce Přikryl střílel do opuštěné branky – 1:0.

V příštích minutách Konaté vystřelil nepovedeně mimo vršovickou branku, naopak na druhé straně Yusufovu bombu pozorný Šeda vyrazil. V polovině poločasu Boleslavští promarnili svůj první roh a vršovický Filip Hašek trestný kop z necelých pětadvaceti metrů. Ve 30. minutě Hubínek založil boleslavskou akci přes Ladru po jehož přihrávce byl při zpracovávání míče Komlichenko podkopnutý na hranici velkého čtverce. Nařízený trestný kop Komlichenko hanebně zahodil.

Ve 35. minutě předvedli Boleslavští parádní kombinační akci. Začal ji na polovině hřiště Komlichenko a pokračovala přes Hubínka a Ladru k Přikrylovi, z jehož přízemního centru napříč brankovištěm Komlichenko ve skluzu u pravé tyče zvýšil boleslavské vedení na 2:0.

V předposlední minutě poločasu Marešovu bombu Valeš vyrazil jen ke Komlichenkovi a jeho střelu vršovický obránce rukou srazil mimo branku. Rozhodčí Franěk místo penalty nařídil jen roh, kterému se Bohemians ubránili.

Ve druhém poločase Boleslavští své vedení zvýraznili třetím gólem a zaslouženě se radovali z první domácí výhry bez inkasovaného gólu. Zprvu po změně stran boleslavské ofenzivní snažení naráželo na nepřesnosti ve finálních přihrávkách. Útočné pokusy Bohemians končily buď hodně nepřesným zakončením, nebo v rukavicích jistého brankáře Šedy. V 62. minutě po spolupráci s Přikrylem byl uvnitř vršovické šestnáctky beztrestně sražen Ladra. V 70. minutě Boleslavští promarnili svůj třetí roh a navíc připustili soupeřův brejk, v jehož závěru Yusuf pádil sám proti Šedově brance, kterou však netrefil.

V 75. minutě Komlichenko odtáhl boleslavskou ofenzivní akci od půlící čáry do soupeřovy šestnáctky, kde přihrál rozběhnutému Džafičovi a ten podle gólmana Valeše poprvé skóroval v boleslavském dresu – 3:0.

V poslední čtvrthodince včetně nastavených tří minut si Boleslavští vedení pohlídali.

FK Mladá Boleslav – Bohemians Praha 1905 3:0 (2:0)

Góly: 6. Přikryl, 35. Komlichenko, 75. Džafič. Rozhodčí: Franěk – Vlasjuk, Ratajová. ŽK: Matějovský, Džafič, Mareš – Mašek, Bederka. Diváků: 2 539.

FK Mladá Boleslav: Šeda – Pauschek, Takács, Hůlka, Mareš – Hubínek, Matějovský (66. Kateřiňák) – Ladra (84. Daniel Novák), Přikryl, Konaté (46. Džafič) – Komlichenko. Trenér: Weber.

Bohemians Praha 1905: Valeš – Dostál, Krch, Šmíd, Schumacher – Reiter, Filip Hašek, Bederka (80. Švec), Vaníček (46. Mašek) – Záviška (58. Vodháněl), Júsuf. Trenér: Hašek st.

Boleslavský Weber si výhry nad Bohemkou hodně cení,

Boleslavský trenér Jozef Weber byl spokojený za vítězství s nulou. Vršovický trenér Martin Hašek byl nespokojený s výkonem svých fotbalistů a také se správcem mladoboleslavského hřiště, že před výkopem málo pokropil trávník.

„Jsem rád, že pokračovala naše výsledková houpačka a po předchozí prohře na Spartě se tentokrát zhoupnula v náš prospěch,“ řekl Jozef Weber na úvod hodnocení jasné boleslavské výhry nad Bohemians, které považuje za velmi zdatné protivníky. „S Bohemkou zápasy hodně bolí, protože má mužstvo bojovné a dobře zorganizované. Po vysoké prohře na Spartě jsme nebyli v komfortní situaci a předpokládal jsem, že Bohemka si na nás bude věřit. Stalo se a my ji za to potrestali a zaslouženě vyhráli.“ K vlastními průběhu vítězného duelu Weber řekl: „Před zápasem jsem věřil, že se více prosadíme ze standardních situací. Bylo velmi důležité, že jsme dali brzký gól. Bohemka je velmi silná v tom, že ji nepříznivý vývoj skóre nerozhodí a z tohoto pohledu byl ještě důležitější druhý gól, před kterým to hráči sehráli opravdu perfektně, bohužel to byl ojediněle povedený náš útok. Z výsledku bez obdrženého gólu mám radost, ale nula byla zasloužená v první půli, kdy jsme soupeře nepouštěli do šancí, po třetí vstřelené brance jsme měli v součinnosti defenzívy výpadky a pouštěli Yusufa do střeleckých pozic.“

Trenér vršovických Bohemians Martin Hašek byl ke svým hráčům nemilosrdný: „První poločas jsme na hřišti neexistovali, nasazení hráčů neodpovídalo parametrům ligy a už vůbec ne těm, na jaké jsme zvyklí v Bohemians. Po přestávkové domluvě začali líp. Ve fotbale to ale tak bývá, že kdo nezačne hned naplno, tak pak už nemá štěstí. Za to, že jsme začali vlažně, nás fotbaloví bohové potrestali.“ Když se měl trenér Bohemians vyjádřit k prvnímu inkasovanému gólu, který zavinil nepovedenou rozehrávkou brankář Valeš, překvapil odpovědí: „Kdyby bylo řádně nakropené hřiště, tak by takový gól nebyl. Rád bych se dočkal, že na první ligu budou hřiště před zápasem pokropená tak, aby se mohlo hrát rychle. Zaveďme povinnost, aby fotbalová hřiště byla pořádně nakropená a balon po nich klouzal rychle.“ Po krátké instruktáži pro údržbáře fotbalových trávníků se vrátil k právě dohranému fotbalu: „První gól byl Valešův dárek a dalším dvěma předcházely akce, které Boleslava sehrála opravdu kvalitně. Když jsme v druhém poločase cítili šanci na kontaktní gól, nedal Yusuf velkou šanci a naopak soupeř nám dal třetí gól. Co jsem v Bohemce, tak takový podivný zápas jsme nehráli. Vyžrali jsme si to zaslouženě.“

Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav
Jiří Koros, manažer komunikace

Napsat komentář