Velký krok pro český ligový fotbal!

Ligový fotbalová asociace následovala nejvyspělejší ligové organizace a dnes se stala členem European Leagues, která sdružuje soutěže jako německou Bundesligu, anglickou Premier League nebo španělskou La Ligu.

„Jsem strašně rád, že se dnes stáváme řádným členem European Leagues. Je to velmi prestižní organizace a silný partner, díky kterému posílí svou pozici na fotbalové mapě i LFA. A je to rovněž ocenění všech, kteří se na vzniku a rozvoji LFA podíleli a podílejí,“ řekl předseda LFA Dušan Svoboda.

Organizace European Leagues (dříve působící pod zkratkou EPFL) schválila vstup české Ligové fotbalové asociace do svých řad na dnešním řádném zasedání v německém Frankfurtu, kterého se zúčastnili výkonný ředitel LFA Tomáš Bárta spolu s obchodním a marketingovým ředitelem Danielem Hajným.

„Pro Ligovou fotbalovou asociaci je vstup do společenství European Leagues důležitým krokem. Organizace European Leagues stála o vstup LFA do svých řad a nyní se nám otevírá platforma, která nám pomůže ještě lépe rozvíjet profesionální soutěže,“ řekl k důležitému kroku výkonný ředitel LFA Tomáš Bárta. Česká nejvyšší soutěž se zařadí nejen po bok fotbalových velmocí ale i srovnatelných lig ze západní Evropy. „Naše členství bude přínosné díky kontaktu s top soutěžemi ale především s ligami nám podobnými, jako jsou ty z Belgie, Nizozemska či Dánska. Po osamostatnění profesionálních soutěží od FAČR, zavedení videorozhodčího či změně herního formátu se jedná o další velký milník pro LFA,“ dodal Bárta.

Společně s českými zástupci si dnes ve Frankfurtu vyslechli dobrou zprávu také představitelé nejvyšších soutěží z Litvy a Ukrajiny. Organizace European Leagues tak nyní sdružuje celkem 35 členů a soutěží napříč celou Evropou, což čítá více než 900 profesionálních klubů.

Ligová fotbalová asociace si od vstupu do elitní fotbalové společnosti kromě prestiže slibuje i hmatatelné posuny po organizační a obchodní stránce. „V oblasti obchodu a marketingu získáváme vstupem do European Leagues přístup k velkému množství informací a zkušeností ze strany ostatních evropských lig. Věřím, že naše členství v tak prestižní asociaci pomůže profesionálním fotbalovým soutěžím v Čechách k rychlejšímu růstu ve všech aspektech. Navázané vztahy potom jistě posunou vnímání LFA i obou ligových soutěží,“ doplnil obchodní a marketingový ředitel LFA Daniel Hajný.

Pozn. V příloze tiskové zprávy obdržíte fotografii (titulek: zleva: Daniel Hajný, obchodní a marketingový ředitel LFA, Claus Thomsen, viceprezident European Leagues a Tomáš Bárta, výkonný ředitel LFA) a logo European Leagues.

Dále bych rád upozornil na tiskovou konferenci European Leagues z Frankfurtu, kterou můžete sledovat živě díky streamu zde: http://webcast-livestream.de/europeanleagues/

Štěpán Hanuš, Ředitel komunikace a PR

LIGOVÁ FOTBALOVÁ ASOCIACE

 

 

 

Napsat komentář