Český celek přejel Švýcarsko a ve čtvrtfinále vyzve Maďary!

Praha – Naprosto suverénně ovládli čeští reprezentanti do 21 let základní skupinu B na mistrovství světa v malém fotbalu, které od čtvrtka do neděle hostí pražská hala Jedenáctka. V posledním duelu smetli Švýcarsko 9:0.

Český celek vyhrál základní skupinu B s impozantním skóre 21:1. „V týmu je obrovská síla, jsme jedna parta, taháme jeden za druhého a hrajeme hodně týmově,“ uvedl český kapitán Lukáš Haspra.

V sobotu od 18.10 hodin se čeští reprezentanti ve čtvrtfinále světového šampionátu střetnou s Maďarskem. „Očekáváme těžký zápas, protože Maďaři mají dobrý tým. Je to soupeř, se kterým se utkáváme nejčastěji, viděli jsme je tady asi dvakrát, ale na druhou stranu těžko jeden druhého něčím překvapíme. Maďaři posouvají svůj malý fotbal v jedenadvacítce dál a dál, ale my taky, bude to těžký taktický zápas a doufám s vítězným koncem pro nás. Díky tomu, že se dobře známe, máme plán, jak na ně vyzrát,“ sdělil český trenér Zdeněk Parůžek.

Domácí výběr v Praze vyhrál skupinu B před Kolumbií. „Každý zápas byl těžký, soupeři měli svůj styl. Japonci nás dostupovali od začátku, Kolumbijci zase byli techničtí, Švýcaři důrazní, taky se o to poprali,“ porovnával český útočník David Lošťák, který se proti Švýcarsku trefil třikrát.

V úvodních dvou zápasech naskakoval olomoucký hráč vždy až v závěru, proti Švýcarsku dostal šanci od první minuty a odvděčil se hattrickem. „Přišel jsme jako střídající hráč a využil jsem svojí situace. Byl jsme na správném místě, kde jsem měl. Šel jsem natěšený, už od prvního zápasu se mi klepaly nohy, snad jsem trenérům trošku zamotal hlavu,“ pousmál se Lošťák.

Proti Švýcarsku otevřela skóre druhá pětka, střílený centr brankáře Václava Šlégra nasměroval do sítě brněnský útočník Dominik Moučka. Kromě tří zásahů Lošťáka v první půli pak navýšili skóre ještě Petr Hulinský, Daniel Kasal a Dominik Fejl. Všech sedm branek padlo v rozmezí patnácti minut. „Určitě nás to zvedlo, všichni jsme se uklidnili a všechno dopadlo dobře, jak mělo,“ popsal Lošťák

Po přestávce se trefili ještě jednou Hulinský a Tomáš Mařík. Ve druhé půli si premiéru na světovém šampionátu odbyl také blanenský gólman Michal Šmerda, který udržel nulu. Český celek přestřílel Švýcary 39:11.

Do čtvrtfinále s Maďarskem mají čeští reprezentanti pouze dvacet hodin pauzu. „Na regeneraci máme v realizačním týmu Pavla Blahu, který se na to zaměřuje a všechno s ním konzultujeme. V tomhle nám obrovsky pomáhá a na dopoledne určitě vymyslí nějaké cvičení, které nám pomůže, abychom večer podali nejlepší výkon,“ podotkl Parůžek.

V červenci na přípravném turnaji v Budapešti lvíčata zdolala maďarský výběr do 21 let hladce 6:2. Se seniorským celkem Maďarska pak prohrála 2:4. „S Maďarskem se známe, hráli jsme s ním hodněkrát, naposledy v Budapešti. Doufám, že to zvládneme. Uvidíme, s čím přijdou, ale mám tušení, že Maďaři zalezou a budeme do nich bušit. Je jen na nás, zda vyhrajeme, pokud ano, tím líp a jedeme dál,“ prohlásil Haspra.

Maďarsko na světovém šampionátu do 21 let prohrálo s Ruskem 0:2, v pátečním duelu o postup zdolalo Tunisko 1:0. „S Maďarskem jsme hráli víckrát. Víme, že hraje agresivně, tvrdě a nedá nám nic zadarmo,“ doplnil Lošťák.

Česká republika – Švýcarsko 9:0 (7:0)

Branky: 13., 17. a 23. Lošťák, 15. a 34. Hulinský, 11. Moučka, 21. Kasal, 24. Fejl, 42. Mařík. ŽK: Kasal (ČR).

Sestava ČR: Václav Šlégr (26. Michal Šmerda) – Lukáš Haspra (26. Tomáš Mařík), Petr Hulinský, Dominik Šmerda, Daniel Kasal, David Lošťák – Břetislav Tvrzník, Stanislav Rosendorf, Dominik Fejl, Tomáš Jelínek, Dominik Moučka.

Jaroslav Kára, tiskový mluvčí,

Foto: Hrnčíř,

Napsat komentář