Fejl dal prioritu malému fotbalu a bojuje o světové zlato!

Praha – Prošel mládežnickými futsalovými reprezentacemi, ale až s malým fotbalem pronikl na velký turnaj. Dominik Fejl vstoupil s národním týmem do 21 let úspěšně do světového šampionátu, který od čtvrtka do neděle hostí pražská hala Jedenáctka.

Pardubický univerzál Fejl naskočil do úvodního duelu proti Japonsku v základní sestavě a brankou se podílel na výhře 7:1. „Nervozita ze mě spadla po deseti minutách. Jsem spokojený, že jsem dal gól, ale nejde o něj, důležitá je týmová hra,“ sdělil.

Devatenáctiletý hráč se poprvé v národním týmu malého fotbalu do 21 let objevil loni v červnu, po roce se dočkal nominace na světový šampionát. „Lákalo mě to, ale do poslední chvíle jsem nevěděl, zda pojedu. Až manažer Petr Brejla mi zavolal, že jsem v nominaci na sto procent. Jsem rád, že jsem tady,“ radoval se Fejl.

Do českého týmu zapadl jako ostatní hráči bezproblémově. „Parta se tady moc nemění. Trenéři mají možnost vybírat ze spousty hráčů, tady jsou pravděpodobně ti nejlepší. Klape nám to stoprocentně, není tu nikdo, kdo sem nezapadá,“ uvedl.

Prošel futsalovými reprezentacemi do devatenácti i jedenadvaceti let, s tou mladší se stal nejlepším hráčem Generali Cupu ve Vsetíně. Ovšem dosavadní vrchol prožívá v malém fotbale. „Momentálně je pro mě priorita před všemi fotbaly, futsaly a míčovými hrami. Záleží v něm víc na fotbalovosti, což mi přijde lepší,“ porovnával pardubický hráč.

Na mistrovství světa v pražské hale Jedenáctce naráží čeští reprezentanti v základní skupině B na dosud neznámé protivníky: po Japonsku ještě na Kolumbii a Švýcarsko. „Na jednu stranu je nepříjemné, že nevíme co čekat. Na druhou stranu se o to víc těšíme, že můžeme porazit i neznámého soupeře,“ přiblížil Fejl

V pátek od 10.20 hodin se český celek střetne s Kolumbií. „Vyhrát můžeme díky týmové hře. Myslím, že jsme daleko líp založení takticky, zatímco Kolumbijci jsou spíš individualisté,“ doplnil hráč, které si s národním týmem vysnil jasnou metu. „Stoprocentně chceme vyhrát mistrovství světa,“ vyhlásil Fejl.

 Jaroslav Kára, tiskový mluvčí,

 

Napsat komentář