Chci se rozloučit na vrcholu bedny, přeje si český kapitán Haspra!

Praha – Před dvěma lety zažil největší vrchol kariéry, když jako kapitán první pozvedl pohár pro evropské šampiony v malém fotbale do 21 let. Kapitánskou pásku navlékne mostecký zadák Lukáš Haspra také na premiérovém mistrovství světa této věkové kategorie, které od čtvrtka do neděle hostí pražská hala Jedenáctka.

Ve třiadvaceti letech patří mezi čtyři starší hráče, jejichž nominaci povolují pravidla turnaje. Po něm se jeho etapa v dresu lvíčat uzavře. „Přemýšlel jsem o tom. Můj největší cíl je dostat se až na vrchol bedny, rozloučit se tím nejlepším možným způsobem jako kapitán a hráč, který prošel všemi přáteláky i kempy, jež jedenadvacítka měla,“ sdělil Haspra.

V neděli se hlásil na reprezentačním srazu a už před cestou vnímal výjimečnost turnaje. „Nejvíc to na mě dolehlo, když jsem si balil věci a odnesl je do auta. Cítil jsem nervozitu, ale jak jsem přijel sem, spadla za mě a nepřipouštím si něco špatného, spíš samá pozitiva,“ pravil mostecký obránce.

Evropským šampionátem věková kategorie do 21 let téměř začínala, po dvou letech úroveň výrazně stoupla. „Akce je větší, zároveň nevíme, co očekávat od spousty soupeřů. Přistoupíme k šampionátu důstojně, pokusíme se udělat co nejlepší výsledek na mistrovství světa, abychom zase posunuli malý fotbal na vyšší úroveň,“ slíbil český kapitán.

V současném mužstvu chybí osobnosti typu Ladislava Mužíka nebo Daniela Kavky, nejlepší střelec a hráč Eura 2016. Přesto má tým neoddiskutovatelnou sílu. „Na Euru byli individuálně někteří hráči kvalitnější, tady hru založíme na týmové práci. Máme utvořené dvě pětky, které mají za úkol splnit, co nám řeknou trenéři. Věříme, že to je správná cesta za zlatem,“ doufal Haspra.

Pohodová atmosféra ovšem panuje v národním týmu opět od úvodního dne. „Na mistrovství Evropy jsme si něco řekli a všichni jsme plnili pokyny, které byly určené, nikdo neprotestoval. Tady se zatím poznáváme, uvidíme víc, až začne turnaj, kluci jsou však v pohodě. Taky jsme si sedli a zase uděláme fajnovou rodinu,“ doplnil český obránce.

Úvodní duel čeká českou reprezentaci ve čtvrtek od 15.35 hodin s Japonskem. „V prvním zápase dolehne nervozita na všechny hráče. Jakmile to zlomíme jedním, dvěma góly, nervozita opadne. Věřím, že vykročíme správnou nohou za naším cílem,“ přál si.

Ve sportovní hale Jedenáctka v Praze 11 jeho i spoluhráče podpoří nejbližší. „Určitě přijede táta a další členové rodiny, plus známí z našeho týmu GMS Most. Bude pro nás výhoda mít za sebou domácí publikum. Věřím, že nás fanoušci poženou dopředu, výkony budou skvělé a nezklameme je,“ vzkázal Haspra.

Jaroslav Kára, tiskový mluvčí,

 

Napsat komentář