Česká reprezentace už ladí formu na mistrovství světa do 21 let!

Praha – Už ve čtvrtek to vypukne! Ve sportovní hale Jedenáctka v Praze 11 odstartuje historicky první mistrovství světa v malém fotbale kategorie do 21 let. Český národní tým se od neděle připravuje v tréninkovém kempu s vyvolenou patnáctkou hráčů, která se pokusí o vytouženou medaili.

Pod vedením trenérů Zdeňka Parůžka a Miroslava Kaluži absolvují hráči každý den dva tréninky. „První dva pondělní byly spíš založené na tom, aby se hráči vzájemně poznali, zatím jsme se nesnažili vyhledávat nějakou sestavu, šlo hodně o utužení party. Trenéři vypracovali poměrně obsáhlý každodenní tréninkový plán, v dalších trénincích už začneme ladit finální pětky a zaměříme se na standardní situace,“ popsal generální manažer a vedoucí reprezentace Petr Brejla.

Český celek před dvěma lety na pražském Vyšehradě ovládl premiérové mistrovství Evropy do 21 let, také do světového šampionátu vstoupí v roli největšího favorita. „Ostatní týmy jsou pro nás velká neznámá, nicméně pořád platí to samé: musíme umět přijmout roli domácího celku a jednoho z největších favoritů turnaje. Nesmíme se ohlížet na to, s kým hrajeme, ale musíme s každým ukázat to nejlepší a rozhodně chceme získat medaili,“ vyhlásil Brejla.

Ze zlatého evropského celku nastoupí na světovém šampionátu šest hráčů. „Komplexně tady určitě vidím kvalitnější tým než před dvěma lety, nicméně pořád se nám nedaří najít výrazné individuality, jako byli v roce 2016 například Dan Kavka nebo Honza Rosůlek. Přivedli jsme rozdílové hráče, zatím se úplně neprojevují, ale určitě to nahrazujeme týmovým pojetím,“ porovnal sílu mužstva generální manažer.

Také jeho role se změnila, sportovní část už přenechal hlavnímu kouči Zdeňku Parůžkovi a jeho asistentu Miroslavu Kalužovi. „V roce 2016 jsme to se Zdendou dělali s největší zodpovědností, už jsem však sám cítil, že je toho moc. Mám soustu manažerské práce, navíc pomáhám s organizací tohoto šampionátu. Musel jsem si vybrat jednu cestu, což je ta manažerská. Tým řídím stále celý, primárně se však zaměřuji na to, aby hráči byli v pohodě, snažím se s nimi mluvit, povzbudit je, podržet, k tomu dohlížím na chod realizačního týmu,“ uvedl Brejla.

Za poslední dva roky úroveň malého fotbal výrazně stoupla, což platí také o tehdy začínající kategorii do 21 let. „V juniorské kategorii šel malý fotbal obrovsky nahoru jak po organizační, tak i sportovní stránce. Také my jako Česká republika jsme museli reagovat. Moje práce je udržovat trend a zvyšovat kvalitu týmu,“ doplnil manažer.

Český národní tým má veškeré zázemí v Top Hotelu Praha poblíž haly Jedenáctka. „Hotel splňuje náš největší požadavek, který jsme měli, což je docházková vzdálenost do haly, do které to máme asi pět minut. Budou tu bydlet všechny týmy a organizátoři, takže se teď hotel proměnil v trošku malofotbalový dům,“ pousmál se Brejla.

Do světového šampionátu vstoupí český výběr ve čtvrtek od 15.35 hodin zápasem s Japonskem, v pátek narazí v základní skupině B ještě na Kolumbii a Švýcarsko. Zápasy o umístění vyvrcholí turnaj v neděli.

Česká nominace na mistrovství světa:

Brankář: Václav Šlégr (Most), Michal Šmerda (Blanensko)

Obránci: Břetislav Tvrzník, Petr Hulinský, Tomáš Mařík (všichni Praha), Lukáš Haspra (Most), Stanislav Rosendorf (Kolín)

Záložníci: Tomáš Jelínek, František Liška (oba Praha), Dominik Fejl (Pardubice), Daniel Kasal (Most), Dominik Šmerda (Blanensko), David Lošťák (Olomouc)

Útočníci: Adam Širůček (Blanensko), Dominik Moučka (Brno)

Realizační tým:

Petr Brejla (manažer, vedoucí mužstva), Zdeněk Parůžek (trenér), Miroslav Kaluža (asistent trenéra), Petr Dům (kustod, technický vedoucí), Pavel Blaha (kondiční trenér a fyzioterapeut), Lukáš Ondroušek (lékař a masér)

Jaroslav Kára (tiskový mluvčí)

Napsat komentář