Divokou přestřelku poslala Jihlava do prodloužení, penalty zvládl Most!

Most – První penaltový rozstřel zažil čtvrtý ročník Superligy malého fotbalu až ve čtvrtém kole. Úspěšněji z něj vyšel domácí Most, který v souboji s Jihlavou vybojoval bonusový bod. V normální hrací době skončilo utkání 7:7, po pokutových kopech 3:2.

Čtvrt hodiny před koncem přitom vedl domácí výběr 6:3, nakonec však získal jen dva body místo tří. „S ohledem na konec zápasu jsou dva body zlaté, ale mohli jsme vyhrát, zavinili jsme si to sami svými chybami. V poslední minutě jsme dostali gól z přímáku, který jsme vyrobili,“ litoval mostecký útočník Jakub Kiliján.

Evropský šampion do 21 let a mistr světa mezi dospělými, jihlavský útočník Daniel Kavka, snižoval na rozdíl jediné branky v 52. minutě, pak srovnal ze standardní situace. „Pro nás je to určitě cenný bod, protože soupeř měl kvalitu, byl lepší na míči, ani jsme se moc nedostávali k šancím,“ uvědomoval si hostující útočník Richard Svoboda.

V pokutových kopech se prosadili všichni tři domácí hráči Michal Macháček, Dominik Nobst i Antonín Fišer. Za hosty se trefili Kavka se Svobodou, naopak kapitána Jakuba Götha vychytal jeho reprezentační spoluhráč Ondřej Bíro. „Kluci, co šli na penaltu, si věřili, Bíras jednu chytil a bylo hotovo. Gólman Jihlavy si podle mě tolik nevěřil, nebyl tak pohyblivý jako náš brankář,“ všiml si Kiliján.

Svoboda už souboj ze značky pokutového kopu bral jako klasickou loterii. „Penalty jsou vždycky jen o štěstí, kdo to trefí a kdo ne, komu ji brankář chytí. Vůbec jsem neměl strach, ani jsem nedoufal, nějak to dopadlo,“ hlesl Svoboda.

Nejlepší střelec červnového turnaje moravských hráčů do 23 let v Brně si odbyl superligovou premiéru, v níž zaznamenal vedle proměněné penalty ještě dvě branky ze hry. „Byl jsem na prvním zápase a užil jsem si ho. Soutěž má velkou kvalitu a úroveň, byl to ťukes. Něco jiného, než jsme zvyklí hrát,“ usmál se Svoboda.

Podruhé nastoupil v celostátní soutěži Kiliján, který dal tentokrát dva góly a na dva nahrál. „Předchozí televizní duel byl trošku náročnější, protože jedno auto zůstalo v zácpě. Odehráli jsme ho se ctí, odběhali, až ke konci jsme odpadli,“ připomněl prohru 1:8 na hřišti Blanenska, kde Most nastoupil bez střídání.

Severočeši si připsali první body v dosavadních čtyřech kolech a krčí se na předposlední osmé příčce, Jihlava je čtvrtá. „Bohužel vždycky se sejdeme v jiné sestavě, ale zatím se mi soutěž líbí. Snad budeme pokračovat v takových výkonech dál a nebudeme ztrácet body,“ přál si mostecký útočník.

Most – Jihlava 7:7 (3:2), pokutové kopy 3:2

Branky a nahrávky: 17. Kiliján (Popelka), 18. Fišer (Popelka), 27. Nobst (Kasal), 32. Boček (Popelka), 34. Kiliján (Popelka), 46. Boček (Kiliján), 51. Pátek (Kiliján), rozhodující penalta Fišer – 11. Kavka, 29. Plichta (Göth), 41. Svoboda (Göth), 49. Svoboda (Göth), 49. Göth (Lacina), 52. Kavka, 60. Kavka. Rozhodčí: Kubečka – Dočekal. ŽK: Macháček – Göth. Diváci: 30.

Most: Ondřej Bíro – Michal Macháček, Antonín Fišer, Daniel Kasal, Martin Boček, Jakub Kiliján, Vladimír Pátek, Dominik Nobst, Vít Popelka.

Jihlava: Jiří Kubát – Jan Chramosta, Daniel Kavka, David Lacina, Richard Svoboda, Jakub Göth, Antonín Plichta.

Jaroslab Kára, tiskový mluvčí,

 

 

 

Napsat komentář