Sparta prohrála doma v předehrávce kola Tipsport extraligy!

Hokejisté pražské Sparty přivítali v úterní předehrávce Tipsport extraligy v pražské 02 aréně opět Hradec Králové, tentokrát s Východočechy herně neuspěli. Naopak Mountfield v předehrávce 27. kola nejvyšší hokejové extraligy, dokázal po nepříznivé první třetině se nakonec radovat z výhry 2:1 po prodloužení, vítězný gól vstřelil v 63. minutě Radovan Pavlík. Pardubice se v tabulce posunuli na druhé místo za Litvínov, Sparta zůstává na čtvrtém místě.

V sestavě Sparty oproti poslednímu nedělnímu utkání chyběl kompletní útok ve složení Forman, Pech, Kumstát, takže dostali příležitost mladí hráči Beran, Pšenička a Rousek, který v obraně uvolnil místo Delisle Gregorcovi. „Hrajeme pět zápasů v deseti dnech, chtěl jsem dát hráčům trochu odpočinku a vyzkoušet mladé hráče, kteří se projevili dobře v přípravě,“ vysvětlil změnu německý kouč Pražanů Uwe Krupp.

Sparťané bez svých tří opor začali aktivně a po deseti minutách se ujali vedení. První přesilovku sice nevyužili, ale první branku vsítili, když střelu Pavelky, vyrazil hostující gólman Maxwell k Smejkalovi, který neměl problém trefit branku.

Oba týmy se snažily v dalším průběhu hrát zodpovědně ze zajištěné obrany, takže dalších vyložených brankových šancí bylo málo. První hradecká šance na vyrovnání se zrodila ve druhé třetině, jenže Zámorského střelecký pokus v početní výhodě zlikvidoval domácí brankář Machovský, který následně vychytal zblízka Chalupovo zakončení pod horní tyčku.

Hostující brankář Maxwell se blýskl hezkým zákrokem při sparťanské převaze dvou na jednoho, kdy zlikvidoval Říčkovu střelu pravým betonem těsně před brankovou čárou. V závěru druhé třetiny fauloval pardubický Filip Pavlík, takže hosté hráli v oslabení se čtyřmi útočníky místo v pěti, následně hráli domácí přes minutu dvojnásobnou přesilovku. Hradec ale oslabení bez vážnějších potíží přečkal.

Dlouhou přesilovku pět na tři si mohl zahrát po faulech Dvořáka s Piskáčkem i Mountfield. Jenže faul hostujícího Smoleňáka na brankáře Machovského, poslal hosty po několika minutách do čtyř hráčů. Přesto mohl Hradec početní herní převahu zúročit, ale brankář Machovský vychytal nejprve střelu Cibulskiského a následně Cingela a jednobrankový náskok uhlídal.

V 54. minutě se Hradec po neustálém tlaku dočkal vyrovnávacího gólu, když po Cingelově vyhraném vhazování se trefil Vincour, přesně do levého horního rohu a zároveň poslal zápas do prodloužení. Z výhry a zisku druhého bodu se nakonec radovali hráči Mountfield, když se po úniku trefil pod horní tyčku Radovan Pavlík.

„Byl to dobrý, vyrovnaný zápas. Oba týmy měly šance, oba hrály dobře, zejména v obraně. Začali jsme dobře a v první i druhé třetině jsme měli výborný pohyb. Ve třetí jsme přestali bruslit, Hradec to využil. Začal se tlačit před branku, my jsme byli dost pasivní a výsledkem bylo vyrovnání na 1:1. Přesto jsem spokojen s tím, jak se hráči snažili. Myslím si, že jsme hráli lépe než v prvním vzájemném zápase, ale moc se nám nedařilo v koncovce. Hradci výborně zachytal brankář Maxwell. Měli jsme být, víc produktivnější v přesilovce pět na tři,“ řekl po zápase Uwe Krupp trenér Sparty Praha.

„Měli jsme hodně pomalý začátek, možná přehnaný respekt k soupeři, ale od poloviny druhé části jsme zlepšili herní pohyb. Následně bylo velice důležité, že jsme ubránili dlouhé oslabení tři proti pěti. Škoda, že jsme stejnou výhodu nevyužili, ve třetí třetině jsme stupňovali neustále tlak a podařilo se nám vyrovnat. V prodloužení jsme využili hrubé chyby sparťanů, dostali jsme se do přečíslení dva na jednoho, to jsme nakonec zúročili. Zejména nás podržel brankář Brandon Maxwell,“ zhodnotil spokojeně Petr Svoboda asistent Hradce Králové)

HC Sparta Praha – Mountfield Hradec Králové 1:2 po prodl. (1:0, 0:0, 0:1 – 0:1)

Branky – nahrávky: 10. Smejkal (T. Pavelka, Košťálek) – 54. Vincour (Cingel), 63. R. Pavlík (Zámorský). Rozhodčí: Hodek, Hejduk – Kis, Rampír. Vyloučení: 5:5. Diváci: 5 373. Nejlepší hráči: Matěj Machovský – Petr Zámorský.

Sparta Praha: Machovský – Gregorc, Piskáček, Košťálek, T. Pavelka, Kalina, Blain, Dvořák – Černoch, Sill, Smejkal – Kudrna, Klimek,Buchtele – Jarůšek, P. Vrána, Říčka – Beran, Pšenička, Rousek. Trenéři: Krupp, J. Nedvěd.

Hradec Králové: Maxwell – Zámorský, Piché, Cibulskis, Graňák, F. Pavlík, Rosandić, Nedomlel – M. Chalupa, Koukal, Smoleňák – Vincour, Cingel, R. Pavlík – Vopelka, Bičevskis, Miškář – Paulovič, Kukumberg, Bezúch. Trenéři: T. Martinec, Krátoška, P. Svoboda.