Sdruženáře čeká v Liberci dvoudenní boj o letní české tituly!

(LIBEREC, 25. září 2018) – Tečku za letní sezonou udělají domácí sdruženáři v pátek 28. a v sobotu 29. září v LIberci. V areálech na Ještědu a ve Vesci se koná netradičně dvoudenní mistrovství České repoubliky v letní severské kombinaci. Titul z loňského roku obhajuje Tomáš Portyk a kromě Ondřeje Pažouta se objeví na startu všichni ostatní reprezentanti. Kromě seniorů budou o tituly bojovat take dorostenci, junioři a ženy.

Účastníci domácího šampionátu se tak vrátí do pionýrských dob severské kombinace, kdy byly disciplíny take rozloženy do dvou dnů. “Tento krok jsme zvolili především proto, že ve stejném termínu probíhá ve Vesci i letní mistrovství republiky v běžeckém lyžování. Pořad je tam hodně nabitý, a tak jsme běh raději o den posunuli. Navíc na Ještědu se ještě v sobotu koná velká akce Technické univerzity Liberec,” vysvětluje Tomáš Slavík, sportovní ředitel Úseku severské kombinace Svazu lyžařů ČR, důvod sdruženářské “prodloužené”.

Skákat se bude na můstku HS100 s umělou hmotou, a zatímco muži, junioři a starší dorostenci poběží na kolečkových lyžích 10 km, ženy a mladší dorostenci absolvují poloviční trať. Hlavním favoritem v nejprestižnější kategorii je opět Tomáš Portyk z Dukly Liberec, cestu za prvenstvím se mu však budou snažit zkomplikovat především jeho oddíloví I reprezentační kolegové Miroslav Dvořák, Lukáš Daněk či Jan Vytrval.

V pátek 28. září se uskuteční na Ještědu od 14,30 h trénink, od 15,45 h zkušební kolo a od 17 h následuje soutěžní kolo. V sobotu 29. září odstartuje ve Vesci běžecká část ve 13,45 h a hned poté následuje slavnostní vyhlášení. Pořadatelem šampionátu je SK Ještěd Liberec.

Vzhledem k souběžně probíhajícímu happeningu Technické univerzity Liberec je nutné parkování všech vozidel na platu pod věží rozhodčích – cesta od lanovky bude uzavřena a bude naopak umožněn průjezd tubusem z “televizní” cesty.

Vladimír Zemánek, tiskový mluvčí,

 

Napsat komentář