Jubilejní 50. ročník Memoriál Luboše Tomíčka zve příznivce plochodrážního sportu!

Memoriál Luboše Tomíčka je druhým nejstarším plochodrážním závodem v České republice. Jeho tradice byla započata v roce 1969 na počest slavného československého plochodrážního reprezentanta, jež podlehl následkům zranění utrpěných při pádu na dráhu a následnou kolizi s ostatními závodníky při Zlaté přilbě v roce 1968.

Memoriál Luboše Tomíčka se uskuteční 1. října 2018, den po Zlaté přilbě v Pardubicích. Závod patří k nejvýznamnějším sportovním událostem v Praze. Letos se opět uskuteční v tradičním duchu, s nezapomenutelnou atmosférou již po padesáté. Půl stoleté výročí tohoto závodu má samo o sobě velkou atmosféru, kterou jistě doplní doprovodný program, velká plochodrážní jména a divácká kulisa.

Závod se uskuteční systémem na rozpis dvaceti jízd, kde se utká každý s každým. Prvních pět jezdců postoupí do finálové jízdy, která určí pořadí na 1. až 5. místě. Systém závodu je v ploché dráze tradiční a zároveň jedinečný, nabízí napětí až do konce závodu. Do Prahy se pravidelně sjíždí plochodrážní legendy a v roce 2018 nebude chybět ani výběr předních světových jezdců z různých států světa. Memoriál Luboše Tomíčka je atraktivní závod nejen pro skalní příznivce ploché dráhy a pro širokou veřejnost. Mezi pozvanými závodníky nebudou chybět účastníci seriálu Speedway Grand Prix a evropského šampionátu Speedway European Championship. Velkou samozřejmostí je účast nejlepších českých závodníků, Václava Milíka, Josefa France, Edy Krčmáře a Matěje Kůse, posledního českého vítěz Memoriálu Luboše Tomíčka. To vše zaručuje nádherný večer plný sportovních soubojů v metylalkoholovém opojení.

K Memoriálu Luboše Tomíčka patří atraktivní startovní listina, kterou každoročně naplní velké plochodrážní hvězdy. Neodmyslitelnou součástí každého závodu Tomíčka jsou, také nejlepší čeští závodníci. A výjimka nebude ani při jubilejním 50. ročníku. Na start se spolu se světovými jezdci postaví Josef Franc, který pražskou dráhu jako domácí závodník velmi dobře zná, Václav Milík, v současnosti nejlepší český jezdec a Eduard Krčmář, který již několikrát dokázal, že patří mezi českou plochodrážní elitu.

Stejně jako v minulých letech bude Memoriál Luboše Tomíčka odvetou za pardubickou Zlatou přilbu. Podobně jako v předcházejících ročnících už vítěz ve startovní listině například Václav Milík, který jako vítěz z Pardubic má před sebou, zaútočit na výhru v Tomíčkově memoriálu. Vyhrát oba tradiční podniky v jednom roce dokázal naposledy Ryan Sullivan přesně před dvaceti lety.

Startovní listina na jubilejní 50. ročník Memoriálu Luboše Tomíčka je v podstatě hotová. Chybí jen dvě jména, startovní číslo jedna, které čeká na vítěze Zlaté přilby a startovní číslo patnáct. Nebude chybět slovinský závodník Matej Žagar a slovenský jezdec Martin Vaculík. 1. 2. Eduard Krčmář 3. Emil Sayfutdinov 4. Alexander Loktajev 5. Nicki Pedersen 6. Martin Vaculík 7. Paco Castagna 8. Luke Becker 9. Jurica Pavlic 10. Tobias Busch.

V časovém harmonogramu nechybí otevření pokladen, otevření stadionu pro diváky a čas autogramiády. Od 13:00 hod. otevření Race Office a info centra + stadionu pro jezdce, 14:00 hod. otevření pokladen, 16:30 hod. otevření depa pro diváky.

Jubilejní ročník Memoriálu Luboše Tomíčka se blíží, vstupenky na tento významný závod jsou již v prodeji v síti Ticketportal.  Změnou, kterou by měl každý fanoušek a divák tohoto závodu zaznamenat, je posun začátku závodu. Slavnostní nástup začne v 18:45 hodin. Ceny vstupenek naleznete  na webu AKM. Do 30. září jsou vstupenky za zvýhodněnou cenu, v den závodu se cena pravděpodobně změní.

Doprovodný program začne s otevřením plochodrážního stadionu a pokračovat bude celý večer. Bude v úvodu autogramiáda vybraných jezdců, možnost vstupu do parkoviště závodních strojů a slavnostní nástup jezdců s motocykly Harley – Davidson. O dobrou předstartovní atmosféru se postará staročeská dechovka, v průběhu závodu se na ploše stadionu představí se svojí show bubenická skupina MLASK a roztleskávačky z Chilli Cheerleaders. Pro děti je připravena sportovní soutěž o ceny. Významný tradiční plochodrážní závod bude zakončen nádherným ohňostrojem.

Sportovní ředitel AKM Pavel Ondrašík:

Čtsa, zdroj: http://www.speedway-prague.cz/press/,

Foto: www.sportovnizurnal.cz

Napsat komentář