Grand Prix České Republiky!

Po čtyřech letech se opět vrací závody plachetnic 2.4mR na Máchovo jezero, a to v termínu 28.–30. září 2018. Závod pořádá Jachtklub Máchova Jezera Staré Splavy.

Na hladinu Máchova jezera se po čtyřech letech vrací opět plachetnice třídy 2.4mR. letos se chystá zúčastnit Velké ceny zatím největší počet účastníků v historii této lodní třídy v České republice. Lodní třída 2.4mR je jednoposádková nepřevratitelná loď, která byla doposud používána i na letních paralympiádách. Je velice populární ve Skandinávii, je rozšířená v Německu, Británii, Itálii, Francii, Rakousku, Americe, Austrálii.

Pro tuto třídu se pořádají jak místní závody, tak mistrovství jednotlivých zemí, mistrovství Evropy a mistrovství světa pro zdravé i hendikepované jachtaře. Je to snad jediný sport, kde soutěží hendikepovaní společně se zdravými jachtaři a na výsledcích není znát rozdíl.

Na Máchově jezeře očekáváme 10 účastníků z Německa, tři závodníky z Rakouska pod vedením olympijského trenéra a všech sedm lodí české flotily. Mezi nimi jsou účastníci paralympiád, mistrovství světa, zdraví i těžce hendikepovaní. Nebudou chybět ani dva nejúspěšnější čeští handicapovaní jachtaři Daniel Bína a Alex Sadílek. Přijeďte se podívat, bude to rozhodně zajímavá akce.

Vypsání závodu v příloze.

Vypsani-zavodu-Grand Prix of Czech Republic

Eva Skořepová, PR manažerka Českého svazu jachtingu

 

Napsat komentář