Jdeme do utkání v dobrém rozpoložení, říká trenér Trpišovský

Vstup do Evropské ligy se blíží a trenér Jindřich Trpišovský upřesňuje marodku na předzápasové tiskové konferenci a Stanislav Tecl pohled na prvního soupeře.

„Zdravotní stav je stejný jako před utkáním na Slovácku. Nikdo nepřibyl. Pozitivem je, že Muris Mešanoviš absolvoval utkání za juniorku. Zkoušíme jeho zápasové zatížení, zítra to ale nebude. Z dlouhodobých marodů se nepřipojí nikdo. Je vysoce pravděpodobné, že se někteří hráči zapojí v pondělí do režimu s týmem,“ řekl v úvodu Trpišovský.

„Coufal absolvoval trénink s týmem, není to stoprocentní, ale úder na koleno byl naštěstí zepředu, ne z boku. Podle doktorů je schopný zátěže podle svého pocitu. Je to jen o jeho pocitu, jestli půjde přes bolest, nebo ne,“ dodal trenér.

„Situace u dalších zraněných hráčů, Milan Škoda, Jakub Jugas, Peter Olayinka, Jakub Hromada a Simon Deli mají zátěžové tréninky s míčem. Pokud to vydrží do soboty, tak se v pondělí připojí k týmu. Jsou v plném zatížení, dělají vše s míčem a kondičně, ale bez kontaktu. Je velká pravděpodobnost, že se zapojí. Jsou stoprocentně zdraví, ale zatím ne v kondici,“ informoval kouč.

„Na Slavii se udělal obrovský kus práce ohledně zdravotnického týmu. Každý den se na tom dělá, máme vynikající fyzioterapeuty a skvělé doktory ve Střešovické nemocnici. Investovalo se do zdravotnického zařízení, hráči mají špičkovou péči. Vzhledem k počtu hráčů na marodce vyhlížíme, kdy se někdo vrátí. Zápasů je hodně. Jsme na hraně, kdyby někdo vypadl, tak by se nám to nahrazovalo lépe. Program je náročný. Neděláme nic jiného, hráči mají svoje speciální terapie. Dělá se maximum pro to, aby byli zdraví,“ upřesnil trenér.

„Poslední zápas Slavie s Bordeaux v semifinále Poháru UEFA v roce 1996 jsem hltal fotbal od rána do večera. Každý z nás, kdo zažil tu dobu, měl každé utkání zaškrtnuté v kalendáři a těšil se na zápas, kdy už začne. Zápasy Slavie jsem viděl, některé fragmenty si pamatuji. Semifinále poháru teď vypadá jako vzdálená galaxie, že by se tam nějaký český tým dostal. Uteklo ale hodně vody, jsou to jiné týmy a jiná soutěž. Zítra to bude skupina, jiný zápas. Bordeaux si určitě nevzpomene. My jsme dnes přímými účastníky a o to více se na to těšíme,“ konstatoval Trpišovský.

„Jsem rád, že začínáme doma s Bordeaux. První zápas hodně napoví o ambicích. Je lepší hrát s těmi největšími favority na úvod. Loni skončili šestí v tabulce, je to špičkový tým. Odstartovali hůře, mají své problémy a je výhoda začínat právě s nimi. Krmenčíka jsme uhlídali minule s Plzní. Poradili bychom si i teď,“ dodal.

„Trochu kalkulujeme o výhodě po psychické stránce. Když potkáte silné týmy, tak je důležité, v jakém jsou rozpoložení. Troufám si říci, že jdeme do utkání v dobrém rozpoložení, a to i přes marodku. Jsme první v tabulce. Bordeaux si prochází obměnou s novým trenérem a majitelem. Museli projít předkolem Evropské ligy, utekl jim úvod francouzské ligy. Je to drobná výhoda, ale rozhodčí pískne a pak je to o tom, co předvedete. Samozřejmě je výhoda, že nejsou rozjetí a musí myslet na těžký nedělní zápas v lize. Je to ale o tom, jak k tomu přistoupíme my,“ trenér věří, že budou úspěšný.

Stanislav Tecl: Bordeaux je favorit, ale nedostanou nic zadarmo!

„Určitě je lepší, že začínáme první zápas doma. Poženou nás domácí fanoušci, kteří vždycky udělají dobrou atmosféru. Bordeaux je sice favorit, ale rozhodně nedostanou nic zadarmo. Přijedou sem hrát něco jiného než ligu. Může pro ně být do jisté míry osvobozující, že hrají od nuly. Nečeká nás určitě nic jednoduchého, myslím si, že Bordeaux nepřijede s nějakou poraženeckou náladou,“ dodal útočník sešívaných.

Trenér Jindřich Trpišovský, Stanislav Tecl před utkáním:

Čtsa, audio, zdroj: slavia.cz,

 

Napsat komentář