Boleslav jede napravit bodové ztráty!

Utkání 8. kola české FORTUNA:LIGY ročníku 2018-19 FK Jablonec – FK Mladá Boleslav se hraje v neděli 16. září 2018 od 15:00 hodin na jablonecké Střelnici.

Boleslav s Jabloncem se dosud střetly osmadvacetkrát o prvoligové body. Boleslav vyhrála desetkrát, prohrála sedmkrát a s nerozhodným výsledkem se týmy rozešly jedenáctkrát. Celkový poměr gólů je 34:29 v boleslavský prospěch, což činí střelecký průměr 2,25 gólů/utkání. Dvakrát, na podzim 2011 a na jaře 2017, se hrálo zcela bez gólů.

Nejčastějším výsledkem prvoligových střetnutí boleslavských a jabloneckých fotbalistů v dosavadních zápasech byla remíza 1:1. Skončilo tak devět utkání, z nich čtyři na boleslavském a pět na jabloneckém trávníku.

Ze čtrnácti vzájemných utkání na jablonecké Střelnici Boleslav jen čtyřikrát prohrála, šestkrát remizovala a čtyřikrát vyhrála, celkové skóre je 16:15 v jablonecký prospěch.

Pro Boleslav byl Jablonec dlouho nepřekonatelnou překážkou v českém poháru, neboť v rozmezí necelých čtyř let (2013-16) ze čtyř střetnutí uspěla až v tom posledním:

Finále poháru 2012/13 (hrálo se na hřišti v Chomutově) FK Mladá Boleslav – FK Baumit Jablonec 2:2 na penalty 4:5. Pohár získal Jablonec.

Čtvrtfinále poháru 2013/14 FK Baumit Jablonec – FK Mladá Boleslav 2:0, odveta FK Mladá Boleslav – FK Baumit Jablonec 1:0. Do semifinále postoupil Jablonec.

Semifinále poháru 2014/15 FK Mladá Boleslav – FK Baumit Jablonec 1:2, odveta FK Baumit Jablonec – FK Mladá Boleslav 1:0. Do finále postoupil Jablonec.

Finále poháru 2015/16 (hrálo se na hřišti v Teplicích) FK Mladá Boleslav – FK Jablonec 2:0. Pohár získala Mladá Boleslav.

V dosud sehraných sedmi ligových mistrácích ročníku 2018-19 Mladá Boleslav nastřílela čtrnáct gólů, o které se podělilo pět boleslavských střelců a jedním vlastencem soupeř: 7 – Nikolay Komlichenko, 2 – Tomáš Ladra, Ladislav Takács, 1 – Tiemoké Konaté, Marek Matějovský a do vlastní branky karvinský Janeček.

Trenér Jozef Weber před Jabloncem

„V Jablonci nás čeká soupeř s momentálně dobrou sportovní formou a herním sebevědomím. Přesto budeme usilovat o napravení naší bodové ztráty z poslední domácí remízy s Teplicemi,“ prohlásil boleslavský trenér Jozef Weber.

Absence pro utkání s Jabloncem

Záložník Marek Matějovský nejistý start po zranění lýtka v utkání 2. ligového kola

Obránce Tomáš Fabián mimo hru s poraněným meniskem v kolenním kloubu

Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav
Jiří Koros, manažer komunikace

Napsat komentář