FCV hlásí zajímavou posilu do středu pole – Germana Šleina

FC Vysočina si v jedné z pobaltských republik vyhlédl další posilu. Po lotyšském útočníkovi Davisu Ikaunieksovi, jenž jihlavský dres oblékal od léta 2016 do června 2018 a poté přestoupil do Jablonce, přivádí dalšího talentovaného reprezentanta U21 – dvaadvacetiletého defenzivního záložníka Germana Šleina. Tento urostlý estonský fotbalista dosud nastupoval za celek úřadujícího estonského mistra FC Flora.

„Angažováním Germana z Pobaltí navazujeme na příchod Davise Ikauniekse před dvěma lety. Jde o talentovaného hráče, který přichází zvýšit konkurenci ve středu pole. Uvidíme, jak se mu podaří adaptovat na náš způsob hry a celkově na český fotbal. Každopádně by k tomu měl mít předpoklady. Stejně jako Davis přichází na hostování s přestupovou opcí. Na dalších last minute příchodech pracujeme. Pokud se nepodaří získat vytipované fotbalisty do konce přestupního termínu, máme v záloze i varianty příchodu některých hráčů, jimž v létě skončila smlouva,“ sdělil k aktuálnímu příchodu do FC Vysočina ředitel klubu Jan Staněk.

German Šlein (nar. 28.3.1996) pochází z Tallinu, kde začal s fotbalem v místním mládežnickém klubu TJK Legion. V létě 2013 se přesunul do elitního FC Flora. V nejvyšší estonské soutěži debutoval v sedmnácti letech v září 2013, přičemž jeho prvoligová bilance se zatím zastavila na 58 startech a 2 brankách. Obdobná je jeho bilance ve druhé nejvyšší soutěži za rezervu Flory. Dvakrát se stal estonským mistrem a jednou byl součástí vítězného týmu v národním poháru. V reprezentačních výběrech U21-U23 dosud nastoupil do 22 duelů. Pět startů si připsal v evropských pohárech.

Trojice fotbalistů FCV míří na hostování

Hned trojice fotbalistů širšího kádru FC Vysočina v závěru tohoto týdne opustila Jihlavu a zamířila na hostování za pravidelným herním vytížením v dospělém fotbale. Petr Nerad bude do konce kalendářního roku 2018 hájit barvy druholigového Táborska a bosenské duo – Amir Mašić a Ivan Dujmović – bude po stejnou dobu nastupovat za Tatran Prešov ve II. slovenské lize.

„Petr Nerad po svém zranění zatím nenašel v našem klubu herní vytížení, a protože potřebuje hrát, akceptovali jsme možnost jeho hostování v Táborsku. V zimě uvidíme, do jaké formy se rozehrál. Pro Ivana a Amira jsme hledali klub, kde by měli možnost adaptovat se na dospělý fotbal a zároveň jsme chtěli, aby na chvíli změnili prostředí, přeci jen jsou v Jihlavě již několik let. Slovenská druhá liga je ideální příležitost, aby ukázali, že s nimi můžeme do budoucna počítat. Přeci jen Juniorská liga konfrontaci s dospělými nenahradí,“ řekl k aktuálnímu pohybu v jihlavském kádru ředitel klubu Jan Staněk.

Čtyřiadvacetiletý středopolař Petr Nerad (nar. 6.2.1994) na sebe výrazně upozornil v dresu Bohemians, kde už v osmnácti letech debutoval v nejvyšší soutěži a začal se pravidelně objevovat v českých mládežnických reprezentacích. Zkraje jara 2015 přestoupil do Jihlavy, kde nastupoval půldruhého roku. V létě 2016 odešel za větším herním vytížením hostovat do druholigového Baníku Ostrava. Zde přispěl k postupu do I. ligy a vrátil se na Vysočinu. V letní přípravě 2017 však utrpěl vážné zranění kolena. V loňském fotbalovém ročníku tak stihl jen 5 startů za juniorku. V probíhající sezóně odehrál oba pohárové duely a v roli náhradníka naskočil do dvou druholigových utkání. Dosud nastoupil do 52 duelů v nejvyšší soutěži, v nichž pětkrát skóroval. Jeho bilance ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE činí 44 utkání a 9 branek.

Oba mladí bosenští fotbalisté mají zkušenosti z mládežnických výběrů své země a do FCV přišli v létě 2016. Dvacetiletý levý obránce Ivan Dujmović (nar. 1.4.1998) byl do kádru „áčka“ zařazen v lednu letošního roku, když předtím odehrál 25 duelů v Juniorské lize. V prvním týmu absolvoval zimní přípravu, aby poté zamířil na hostování v druholigovém Znojmě. V létě znovu bojoval o místo v jihlavském kádru, ale do užšího druholigového kádru se neprosadil. Stejně starý útočník či podhrot Amir Mašić (nar. 14.2.1998) na Vysočině dlouho laboroval se zdravotními problémy. Ty jej dosud pustily jen do 18 utkání Juniorské ligy, v nichž dokázal šestkrát skórovat. S „áčkem“ absolvoval velkou část přípravných bloků v tomto kalendářním roce.

Miroslav Fuks
vedoucí marketingu a tiskový mluvčí V.J.,

Napsat komentář