Sledovat trénink? Žádný problém

Čtyři dny před začátkem Kontinentálního poháru 2018 si mohli prohlédnout zástupci médií stadion v Ostravě-Vítkovicích a dozvěděli se několik zajímavých novinek. Prošli si cestu, kterou od příchodu do areálu až po vstup na dráhu budou absolvovat všichni atleti.

Na rozcvičovacím stadionu zaujala první novinka oproti běžným závodů. Pět obrovských stanů, v nichž budou mít zázemí jednotlivé týmy. „Ten pátý je pro náš tým lékařů, fyzioterapeutů a Červený kříž,“ vysvětlil výkonný ředitel Kontinentálního poháru 2018 Valter Boček. A pokračoval dál. „Unikátní je rovněž tribuna pro diváky, kteří budou mít možnost sledovat rozcvičku a přípravu atletů na závod. Na velkých šampionátech to většinou nebývá zvykem, tohle je výjimka.“

Z rozcvičovacího stadionu atleti samozřejmě míří do Call Roomu a pak už přímo na stadion. Než ale vstoupí na dráhu, projdou kolem trofeje pro nejlepší tým. „U brány na stadion jsme trofej umístili záměrně. Aby si každý uvědomil, o co v této týmové soutěži jde. Nástup každého atleta budou provázet světelné efekty, rádi bychom, aby si i tuto část závodů diváci užili,“ dodává Valter Boček.

A ještě jedna zajímavá novinka bude možná k vidění v rámci Kontinentálního poháru 2018. V případě protestu bude mít jury k dispozici tzv. Jestřábí oko, zařízení známé z řady jiných sportů. „Věříme, že ho nebude potřeba využít, ale je to také jedna z novinek, které usnadní a zrychlí rozhodování při sporných momentech,“ upozornil sportovní ředitel David Bor.

Prohlídku stadionu absolvoval rovněž náměstek primátora statutárního města Ostrava Vladimír Cigánek. Připomněl, že na dokonalé připravenosti stadionu má svůj podíl i město. „My jsme v letošním roce investovali například do retopingu rozcvičovacího stadionu, který tak má zbrusu nový umělý povrch. Na hlavním stadionu došlo k několika drobným úpravám v sektorech pro technické disciplíny. Kontinentální pohár je výjimečná událost v našem městě, je to vyvrcholení úsilí ostravských organizátorů. Po mládežnických šampionátech světa i Evropy je tady atletická akce, kterou už ani nelze v našich podmínkách překonat.“

Kontinentální pohár je nejvyšší světovou soutěží v atletice, jakou může Česká republika uspořádat a nejprestižnější týmovou soutěží v atletice na světě. Je týmovou soutěží atypického formátu. Koná se jednou za čtyři roky a proti sobě stojí výběry čtyř kontinentů: Evropy, Ameriky, Afriky a společný tým Asie a Oceánie. V každé disciplíně se představí dvě ženy a dva muži za každý tým.

Na akci je téměř vyprodáno, poslední vstupenky (zbývá cca 100 ks vstupenek na sobotní program)jsou v prodeji prostřednictvím sítě Ticketportal (www.ticketportal.cz).

Více informací na www.ostrava2018.org.

Kontinentální pohár v číslech 2018

1 Městský stadion v Ostravě je nejmodernější atletický stadion v Česku

4 družstva budou v Ostravě mezi sebou soutěžit

7 oficiálních hotelů ubytuje účastníky

18 kilometrů kabelů bylo nataženo napříč stadionem

25 oficiálních vozů Seat je připraveno

35 členů tvoří organizační výbor

36 lékařů a fyzioterapeutů bude pomáhat atletům

37 disciplín je v obou kategoriích

70 rozhodčích bude dohlížet na pravidla

90 zástupců médií přijede

100 lidí tvoří technickou četu

150 dobrovolníků bude k dispozici

460 atletů bude soutěžit

1800 obědů bude připraveno pro Staff

8000 dětí podpoří závodníky z tribun

20000 lahví s vodou je připraveno pro sportovce

30000 diváků bude celkem fandit na stadionu

Karolína Farská, mluvčí Českého atletického svazu

Napsat komentář