Ondřej Teplý na mistrovství světa třídy Finn do 23 let stále v čele!

Dnes je poslední den mistrovství světa olympijské třídy Finn do 23 let, které začalo v pondělí 27. srpna ve slovinském Koperu.

Ondřej Teplý si v závodě počíná velmi zkušeně a od prvního dne se drží na čele. Ve Slovinsku vládne po celou dobu horké slunečné počasí se slabším větrem. „Když se odpoledne vybudují mraky nad pevninou, přijde sea breeze, která není moc silná. Hodně záleží na startu, protože je potřeba hned točit doleva. Když se nepovede start, je těžké dojet na první bójku vpředu. Můj nejbližší soupeř Španěl Joan Cardona na startech hodně riskuje a zatím mu to vychází. Já startuji více na jistotu, volím konzervativní taktiku a díky tomu, že mám skvělou rychlost na zadní vítr se mi daří vždy dotáhnout,“ popisuje Ondra dosavadní průběh závodu.

Včera oba vyhráli po jedné rozjížďce, Ondra má před Španělem náskok devět bodů a před třetím Britem Hectorem Simpsonem dokonce 24 bodů. Dnes jsou na programu poslední dvě rozjížďky, ale předpověď slibuje zataženo a jen velmi slabý vítr. Poslední možný start je v 15 hodin. Uvidíme, zda se podaří nějakou rozjížďku dnes uskutečnit.

Ondřej Teplý byl předloni v tomto závodě stříbrný, vloni skončil sedmý. Úspěšně ovšem reprezentuje i v seniorské kategorii, na světovém poháru na jaře v Hyeres skončil šestý, na nedávném mistrovství světa v dánském Aarhusu mu kvalifikace na olympijské hry do Tokia sice unikla, příležitost se kvalifikovat bude mít ještě v příštím roce.

Výsledky:

http://2018.finnsilvercup.org/results/

Fotografie Roberta Deavese volně k použití:

http://www.flickr.com/photos/finnclassphotos/

Videa:

https://www.youtube.com/user/TheFinnChannel

Ondřej Teplý se stal juniorským mistrem světa ve třídě Finn.

Dnes už se pro nedostatek větru nezávodilo. Další podrobnosti najdete ve zprávě, kterou jsem posílala ráno, fotky z vyhlášení a video rozhovor s Ondrou připravujeme.

Výsledky zde: http://2018.finnsilvercup.org/results/

Hi-res fotky volně ke stažení zde: https://www.flickr.com/photos/finnclassphotos/

Videa zde: https://www.youtube.com/user/TheFinnChannel

Eva Skořepová, PR manažerka Českého svazu jachtingu

 

Napsat komentář