Proti Teplicím chtějí uspět!

Utkání 7. kola české FORTUNA:LIGY ročníku 2018-19 FK Mladá Boleslav – FK Teplice se hraje v sobotu 1. září 2018 od 17:00 hodin na mladoboleslavském Městském stadionu.

Z dosavadních osmadvaceti vzájemných střetnutí Boleslav vyhrála jedenáctkrát (šestkrát doma a pětkrát venku). Teplice porazily Boleslav sedmkrát. Nerozhodně skončilo deset utkání a z nich dvě bez jediného vstřeleného gólu. Celkové skóre 36:37 (průměr 2,6 gólu na zápas) vyznívá těsně v teplický prospěch.

Nejčastějším výsledkem byla remíza 1:1 (třikrát v Teplicích a dvakrát v Boleslavi) a těsná výhra 1:0, skončilo tak pět vzájemných ligových utkání. Radost z ní měla Boleslav dvakrát (jednou doma a jednou venku) a Teplice třikrát (jednou doma a dvakrát venku).

V dosud sehraných šesti ligových mistrácích ročníku 2018-19 Mladá Boleslav nastřílela třináct gólů, o které se podělilo pět boleslavských střelců a jeden soupeř vlastencem: 6 – Nikolay Komlichenko, 2 – Tomáš Ladra, Ladislav Takács, 1 – Tiemoké Konaté, Marek Matějovský a do vlastní branky karvinský Janeček.

Ve druhém kole českého poháru MOL Cup 2018-19 tým FK Mladá Boleslav porazil třetiligový SK Převýšov těsně 2:1 dvěma góly Petra Mareše a postoupil tak do třetího kola, jehož oficiální termín je středa 26. září 2018.

Trenér Jozef Weber před Teplicemi

„Proti Teplicím uspějeme jen v případě, že zopakujeme herní projev z předchozího domácího utkání s Opavou, to znamená s tlakem na soupeřovu bránu, s ofenzívou podporovanou hráči z druhé vlny a přiměřenou agresivitou při standardních situacích,“ věří boleslavský trenér Jozef Weber.

Absence pro utkání s Teplicemi

Záložník Marek Matějovský nejistý start po zranění lýtka v utkání 2. ligového kola

Obránce Tomáš Fabián mimo hru s poraněným meniskem v kolenním kloubu.

Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav
Jiří Koros, manažer komunikace

 

Napsat komentář