Komuniké z jednání Disciplinární komise ze dne 30. 8. 2018

Disciplinární komise projednala tyto případy:

1.Disciplinární komise zastavila závodní činnost na 1 soutěžní utkání hráči:

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

Matúš Lacko (1.SC Znojmo FK) – 2xŽK=ČK (hráč si odpykal trest v utkání MOL Cup)

2.Disciplinární komise zastavila závodní činnost na 1 soutěžní utkání – 4. ŽK hráčům:

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

Martin Motyčka (MFK Vítkovice)

Roman Holiš (MFK Vítkovice)

Mikk Reintam (FK Fotbal Třinec)

Martin Sus (1. SK Prostějov)

Vojtěch Machek (FK Baník Sokolov)

3.Disciplinární komise potrestala hráče Tiemoka Konatého z klubu FK Mladá Boleslav za nesportovní chování v utkání proti SFC Opava (nafilmovaný pád v pokutovém území) peněžitou pokutou ve výši 25 tis. korun.

4.Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem FC Zbrojovka Brno za nesportovní chování fanoušků (nevhodné pokřiky fanoušků) v utkání proti 1. SK Prostějov.

5.Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem AC Sparta Praha za nesportovní chování fanoušků (vhození pyrotechniky na hrací plochu a výtržnosti fanoušků) v utkání proti Bohemians Praha 1905.

6.Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem Bohemians Praha 1905 za porušení povinnosti pořádajícího klubu (nevhodné pokřiky fanoušků) v utkání proti AC Sparta Praha.

7.Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem FK Teplice za porušení povinnosti pořádajícího klubu (pronesení pyrotechniky a nevhodné pokřiky fanoušků) v utkání proti SK Slavia Praha.

8.Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem SK Slavia Praha za nesportovní chování fanoušků (použití a vhození pyrotechniky na hrací plochu) v utkání proti FK Teplice.

9.Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem 1.FC Slovácko za porušení povinnosti pořádajícího klubu (pronesení a použití pyrotechniky, výtržnosti fanoušků, vhazování předmětů na hrací plochu a nevhodné pokřiky fanoušků) v utkání proti FC FASTAV Zlín.

10.Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem FC FASTAV Zlín za nesportovní chování fanoušků (použití pyrotechniky, nevhodné pokřiky fanoušků a vhazování předmětů na hrací plochu) v utkání proti 1. FC Slovácko.

11.Příští zasedání DK LFA se uskuteční 6. 9. 2018 od 14:00 hodin v Praze v sídle STES.

Štěpán Hanuš, Ředitel komunikace a PR

LIGOVÁ FOTBALOVÁ ASOCIACE

 

Napsat komentář