Boleslav v poháru postoupila přes Převýšov do třetího kola!

Ve druhém kole českého poháru MOL Cup 2017-18 Boleslavští přemohli třetiligového protivníka v neurovnaném zápase plném oboustranných nepřesností zásluhou dvou přesných střel Petra Mareše.

První poločas Boleslavští začali zdařile, neboť brzo vedli. V 5. minutě Kamenárův dlouhý výkop Přikryl zpracoval na soupeřově polovině hřiště a po jeho kolmici se Mareš podle gólmana trefil k pravé tyči – 0:1.

Boleslavští snad pod dojmem, že třetiligový protivník bude snadnou pohárovou překážkou, povolili Převýšovu hned v příští minutě roh, který odvrátil Hůlka a po jeho přihrávce utekl Diviš a po něm se v převýšovském vápně zamotal s míčem Přikryl a gólman Petr měl hodně snadnou úlohu. V 10. minutě druhý převýšovský roh rozehrál Pavel Novák a po hlavičce Veselky míč proletěl boleslavským brankovištěm naštěstí neškodně. Teprve ve 12. minutě kopali Boleslavští svůj první roh, ale nevyužili ho, stejně jako další dvě obdobné standardní situace v prvním poločase.

V 15. minutě nedůrazné počínání boleslavské defenzívy uvnitř vlastní šestnáctky potrestal nekompromisní ranou pod břevno z necelých deseti metrů Koubek – 1:1.

Boleslavští se na malém hřišti snažili soupeře zaskočit útoky po krajích, kde se činili Diviš vpravo a Daniel Novák vlevo.

Ve 28. minutě aktivního Daniela Nováka v převýšovské šestnáctce podrazil Veselka a správně nařízený pokutový kop přesnou ranou proměnil Mareš – 1:2.

Ve 37. minutě byl blízko druhého vyrovnání Korba, ale po Veselkově autovém vhazování Kamenárovu branku přestřelil.

Druhý poločas na těsném poměru gólů v boleslavský prospěch nic nezměnil. Převýšov neúnavně bojoval a vydržel kondičně až do poslední minuty. Boleslavští promarnili tři rohové kopy a tři velké šance ze hry. V 58. minutě kombinační útok zakončil Přikryl střelou k pravé tyči, kam se brankář Petr vrhnul včas. V 65. minutě po šestém boleslavském rohu Hůlka nepovedeně hlavičkoval z malého vápna. V 86. minutě Ladra přetáhl hru z levé na pravou stranu hřiště, kde po Divišově přihrávce Takácsův střelecký pokus zblokoval obránce a převýšovský gólman míč jen sebral z trávníku. V 87. minutě Provazník na půlící čáře uvolnil Ladru, jenž své sólo pokazil nedotaženým blafákem brankáři Petrovi, a když pak přetaženým centrem našel Provazníka, tak ten z úhlu nastřelil gólmana.

Převýšovští se ve druhém poločase jednoduchými nákopy dostávali před boleslavskou branku, kterou Kamenár uchránil od vyrovnání zásluhou své jistoty při stahování vysokých míčů a v 82. minutě obětavým zákrokem u levé tyče před dotírajícím Bastinem.

SK Převýšov – FK Mladá Boleslav 1:2 (1:2)

Góly: 15. Koubek – 5. a 28. Mareš (druhý z pokutového kopu). Rozhodčí: Slabý – Pospíšil, Poživil. ŽK: Korba, Jarkovský, Pavel Novák – Král. Diváků: 550.

SK Převýšov: Petr – Veselka, Vyšehrad, Jarkovský, Špidlen – Doležal (46. Hašek), Koubek (78. Holec), Sedláček, Labík, Pavel Novák – Korba (62. Bastin).

FK Mladá Boleslav: Kamenár – Pauschek, Král, Hůlka, Křapka – Hubínek, Mareš (68. Ladra) Diviš, Valenta (81. Provazník), Daniel Novák (78. Takács), Přikryl.