Trenér Jarolím nominoval na Ligu národů!

Letní reprezentační fotbalová přestávka končí, česká fotbalová reprezentace vstoupí do nové sezóny, premiérou Ligy národů proti Ukrajině dne 6. září v Uherském Hradišti. O čtyři dny později sehraje národní mužstvo přípravný duel s Ruskem v Rostově na Donu. Trenér národního týmu Karel Jarolím měl s nominací určité problémy. „Vypadli nám tři hráči ze základní sestavy,“ jedná se o zranění kapitána Suchého, záložníka Daridy, možná o Baráka.
Naposledy jsme se viděli v červnu, tři měsíce nelze nic dělat, než sezóna začne, tři hráči ze základu vypadli. Nechci být pesimista. Dvě okénka máme zatím volná, uvidíme, co přinese konec týdne. Následně povoláme další dva hráče,“ řekl trenér reprezentace Jarolím na tiskové konferenci.

„V minulosti byla reprezentace postavená na hráčích Sparty, Slavie a Plzně, dnes Sparta vypadá spíš jako příprava rumunského nároďáku. Zápasy Sparty by měl sledovat trenér Rumunska než my. Naopak sešívaní v nominaci nechybějí. Je možné, že by vzhledem ke zranění Daridy s Barákem, mohla nastoupit slávistická záloha Hušbauer, Souček a Sýkora. Součinnost mezi nimi funguje, takže když se nestane nic vážného, tak jde o jednu z variant, o které budeme případně uvažovat,“ doplnil Jarolím, který má ještě mezi náhradníky Zmrhala.

„Mluvil jsem s Daridou v sobotu na zápase v Berlíně, kde jsme byli sledovat Ondru Petráka z Norimberka. Vláďův stav se neustále lepší, ale ještě nemůže pořádně běhat. Takže musí čekat a být trpělivý,“ informoval trenér.

„Petrák se podílel na postupu do bundesligy, sledovali jsme ho na jaře. V letní přípravě hrál a měli jsme informaci, že bude v základu. Proto jsme jeli, se na něho podívat. Utkání zvládl velmi dobře. Takže může hrát jak defenzivního záložníka, nebo stopera,“ řekl Jarolím.

„Rovněž s Bořkem Dočkalem jsem mluvil. Těší se, snad budeme schopní ho využít a zároveň nám pomůže. Ligový zápas hraje ze soboty na neděli v Orlandu. Pak poletí zpátky do Filadelfie a následně vyrazí do Prahy, kde bude v pondělí ráno, cestou by se mohl trochu prospat. Nepříjemné je, že hrajeme ve čtvrtek, snad pro něj nepůjde o zásadní komplikace. Při druhém srazu budeme hrát v sobotu, takže pak by měl být v lepším stavu,“ doplnil informaci o výborného záložníka.

„Ligu národů začínáme s Ukrajinou. Nemohu ovlivnit atmosféru a nedávné ostré výroky představitelů Slavie po vyřazení s Dynamem Kyjev v předkole Ligy mistrů. Pro mě je velice důležité připravit mužstvo tak, abychom zápas dobře odehráli.“

Liga národů je rozdělena do čtyř skupin, je dodatečnou kvalifikací na mistrovství Evropy 2020. Každá ze čtyř skupin bude mít jedno účastnické postupové místo, o které budou bojovat vždy čtyři nejlepší týmy, které si postup nezajistí z běžné kvalifikace. Český celek je v první skupině Ligy B a vedle Ukrajiny se střetne ještě s bývalým federálním partnerem, mužstvem Slovenska.

Nominace české reprezentace s Ukrajinou a Ruskem

Brankáři:

Tomáš Vaclík FC Sevilla 20 – 0

Tomáš Koubek Rennes 8 – 0

Jiří Pavlenka Brémy 6 – 0

Obránci:

Theodor Gebre Selassie Brémy 47 – 3

Jakub Brabec Rizespor 9 – 0

Pavel Kadeřébek Hoffenheim 32 – 3

Vladimír Coufal Slavia Praha 2 – 0

Radim Řezník V. Plzeň 1 – 0

Tomáš Kalas Briston City 1 – 0

Jan Bořil Slavia Praha 7 – 0

Filip Novák Trabzonspor 15 – 1

Záložníci:

Jan Kopic V. Plzeň 14 – 3

Antonín Barák Udine 11 – 5

Bořek Dočkal Philadephia 35 – 6

Tomáš Hořava V. Plzeň 12 – 3

Jakub Jankto Sampdoria Janov 12 – 3

Ondřej Petrák Norimberk 0 – 0

Josef Hušbauer Slavia Praha 16 – 1

Tomáš Souček Slavia Praha 11 – 1

Jan Sýkora Slavia Praha 8 – 1

Útočníci:

Michael Krmenčík V. Plzeň 15 – 7

Patrik Schick AS Řím 9 – 2

Čtsa, audio, foto,

Napsat komentář