Hokejová Liga mistrů startuje!

Za účasti čtyř našich týmů, Komety Brno, Ocelářů Třinec, HC Plzeň a Mountfield Hradec Králové, vstoupí v posledních srpnových dnech do svého pátého ročníku hokejová Liga mistrů ( Champions Hockey League).

Na středeční tiskové konferenci výkonný ředitel Ligy mistrů M.Baumann informoval, že soutěž si stále víc získává obliby a  vzrůstá její kvalita. To se projevuje i ve větším zájmu sponzorů a tím je i víc peněz na prémie. Celkem to bude  1 940 000 euro, z čehož vítěz získá 365 tisíc, tedy v přepočtu 9,5 milionů korun.

Z našich klubů zatím je nejúspěšnější Sparta, která v ročníku 2015/16 hrála finále. V minulém ročníku se do semifinále   probojovaly týmy  Liberce a Třince. A právě třinečtí  Oceláři půjdou nyní s předsevzetím dosáhnout ještě lepšího výsledku a  nejpotěšitelnější by bylo  soutěž vyhrát. Kometa a Plzeň dají ve větší míře šanci mladým hráčům a Mountfield Hradec Králové slovy  trenéra  Martince: “ Hlavně dobře reprezentovat  český hokej.“

BRNO ve skupině D bude mít za soupeře   Eisbären Berlín, Zug a Grodno,  TŘINEC  Djurgaarden, Tapparu Tampere  a Hamar,  HRADEC ve skupině F   Kärpät Oulu, Norimberk Eis Tigers a Rouen, PLZEŇ ve skupině  H   Lugano, B. Bystrici a obhájce titulu   Jyväskylä.

Celkem bude hrát  32 týmů z 13 zemí, vítěze se dozvíme po 125 zápasech začátkem února příštího roku.

ČTSA (ph), rozlosování – termíny na: www.hokej.cz

 

 

 

Napsat komentář