První domácí výhra byla parádní!

V novém ligovém ročníku 5. kola FORTUNA:LIGA vyhráli Boleslavští na domácím hřišti až na třetí pokus, ale za to pořádně. Prvoligového nováčka rozstříleli půltuctem gólů, i když až zase tak jednostranný průběh celé utkání nemělo. Hattrickem se blýskl Komlichenko, dva góly přidal Takács a jednou se trefil Ladra.

Utkání začali Boleslavští snově, neboť první svoji ofenzivní akci završili gólově. Ovšem první střelu na soupeřovu branku vyslal opavský kanonýr Puškáč a netrefil se.

Ve 3. minutě Hůlka zastavil na půlce hřiště opavskou akci a založil boleslavský útok, v jehož vyvrcholení Divišovu střelu zblokovali obránci k Ladrovi, ten sice neprostřelil brankáře, ale Komlichenko z metru hlavou doklepl míč do sítě – 1:0.

Za tři minuty po gólu byl po Hůlkově pasu blízko úspěchu Diviš, ale Fendrich byl u míče dříve. Potom Opavští bez úhony přežili dva boleslavské rohy.

Ve 21. minutě Takács založil boleslavskou akci přes Diviše, který poslal do šance Komlichenka a ten podle brankáře s jistotou zvýšil vedení na 2:0.

Boleslavští při dvougólovém vedení polevili v ostražitosti a soupeř to vycítil. Ve čtyřech minutách si vynutil tři rohy a po tom třetím uspěl.

Ve 27. minutě Zapalačův rohový kop Helebrand z malého vápna nasměroval do boleslavské branky – 2:1.

V závěrečné čtvrthodince první půle byli Opavští aktivnější, neúnavně se tlačili k boleslavské brance, kterou Šedovi spoluhráči bránili neadresnými odkopy. Šeda si poradil s Helebrandovou dělovkou nadvakrát a pohlídal si i střelu z úhlu od Kuzmanoviče, jenž se u koncové lajny zbavil Diviše jeslemi. Ve 39. minutě byl velmi blízko vyrovnání Puškáč, který běžel sám na boleslavskou branku, ale jeho zakončení Šeda vytlačil nad břevno své branky.

Ve 44. minutě konečně boleslavským fotbalistům vyšla ofenzívní kombinace. Komlichenko přihrál vpravo Konatému, ten mu vrátil na hranici šestnáctky a když Komlichenkovo přízemní zakončení Fendrich vyrazil, tak Takács míč dorazil do branky – 3:1.

Zanedlouho bez sebemenšího prodlužování rozhodčí Ardeleánu první dějství ukončil.

Druhý poločas začali Boleslavští podobně jako první, když brzo skórovali.
V 53. minutě boleslavský první rohový kop po změně stran, celkově třetí v tomto utkání, rozehrál Diviš a ve shluku hráčů u pravé tyče se prosadil Takács – 4:1.

O dvě minuty později Takács pálil nepřesně a na druhé straně hřiště opavskou kombinaci završil nepřesně Kuzmanovič.

V 58. minutě Ladra přihrál do vápna Konatému, kterého vyběhnuvší brankář Fendrich podrazil. Nařízenou penaltu přesnou ranou k pravé tyči proměnil Komlichenko – 5:1.

V 60. minutě po Pauschekově přihrávce Konaté z patnácti metrů překopl opavskou branku. V 64. minutě Jursa střelou z vápna netrefil boleslavskou branku.

V 67. minutě za Takácsovou kolmicí vyrazil Komlichenko, který přihrál Ladrovi, jenž si ve vápně kličkou připravil palebnou pozici a křížnou ranou se trefil k pravé tyči – 6:1.

Za výrazného vedení a diváckého potlesku dovedli boleslavští fotbalisté utkání do zaslouženého vítězství, když v závěrečné dvacetiminutovce chvílemi předváděli exhibiční kombinace. Opavští se nezatáhli, ale sympaticky útočili a usilovali o zmírnění prohry, což se jim nepovedlo. Slezský gólman Fendrich si v závěrečných minutách zachytal při střelách Přikryla, Kateřiňáka, Ladry a po hlavičce Takácse.

Z boleslavských fotbalistů byli mimo hru zranění Marek Matějovský a Tomáš Fabián.

FK Mladá Boleslav – SFC Opava 6:1 (3:1)

Góly: 3., 21. a 58. Komlichenko (třetí z pokutového kopu), 44. a 53. Takács, 67. Ladra – 27. Helebrand. Rozhodčí: Ardeleánu – Hrabovský, Vít. ŽK: Schaffartzik. Diváků: 3 100.

FK Mladá Boleslav: Šeda – Pauschek, Chaluš, Král, Keresteš – Takács, Hůlka (73. Kateřiňák) – Konaté, Ladra, Diviš (65. Přikryl) – Komlichenko (81. Mareš).

SFC Opava: Fendrich – Hrabina, Svozil (52. Smola), Helebrand – Jursa, Schaffartzik, Radič, Kuzmanovič, Zapalač (83. Janetzký) – Puškáč, Jurečka (70. Řezníček).

Lidi si fotbal užili, radoval se boleslavský trenér.

Trenér mladoboleslavských fotbalistů Jozef Weber byl pochopitelně s výraznou výhrou o pět gólů spokojený, a to nejen kvůli bodovému zisku, ale také kvůli divákům. Opavský rival Roman Skuhravý se nečekaně krutou prohrou nechal strhnout k filozofování.

„Pro mě je hodnocení vysoké výhry nad Opavou dobré,“ pravil Jozef Weber na úvod svého vystoupení před novináři. „Za stavu dva nula to vypadalo, že utkání zvládneme, ale individuálními chybami jsme soupeři umožnili, aby snížil na rozdíl gólu. V tu chvíli jsme zbytečně začali hrát defenzivně, panikařili jsme, ale naštěstí nás soupeř nepotrestal. V této fázi zápasu nám na hřišti chyběl Marek Matějovský ke změně rytmu hry. Třetí gól, který jsme dali těsně před přestávkou, nás zklidnil. Druhá půle byla z naší strany dobrá, o pauze jsme si v kabině řekli, že už nenecháme soupeře převzít iniciativu a jsem spokojený, že za to hráči opravdu vzali. Jsem hodně spokojený s vytvářením tlaku na soupeřovu bránu, jsem spokojený s ofenzivní činností hráčů z druhé vlny, především s Takácem, a jsem rád, že jsme se chovali agresivněji v porovnání s předchozími zápasy při standardních situacích. Lidi si potřebují fotbal užít a dnes si ho opravdu užili. Potleskem hráčům vzkázali, že si přejí opakování, tak doufejme, že to hráči vyslyší, i když ne třeba tak jednoznačným výsledkem, ale atraktivní hrou,“ řekl mladoboleslavský trenér Jozef Weber.

Opavský trenér Roman Skuhravý byl pochopitelně velmi smutný: „Takové utkání se nehodnotí lehce. Do zápasu jsme vstoupili tristně, brzo inkasovaným gólem jsme soupeře postavili na nohy, ale když jsme se snížením na dva jedna vrátili do zápasu, byli jsme lepším mužstvem. Měli jsme vyrovnat a utkání by asi bylo jiné.“ Roman Skuhravý při svém hodnocení opakovaně zdůrazňoval, že jeho týmu nefungovala obranná fáze a že při bránění byli opavští hráči naivní, což se v první lize neodpouští. „Věřil jsem, že jsme schopní s nepříznivým vývojem utkání něco udělat, ale druhý poločas jsme nebyli vůbec na hřišti a Boleslav to měla v ofenzivní fázi velmi jednoduché. Prohra v Boleslavi jde za mnou, jako za trenérem a nyní se ukáže, jak jsme silní. Kvituji, že prohra byla tak vysoká, protože když dostat do držky, tak pořádně. Sám jsem zvědavý, co to s mužstvem udělá s výhledem do příštích ligových zápasů. Potřebuji si důvody prohry vyhodnotit. Chceme na podzim urvat co nejvíce bodů a takovýmto výkonem to nezvládneme. Navíc nemáme jednoduchou situaci, když hrajeme v azylu.“

Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav
Jiří Koros, manažer komunikace

Napsat komentář