Dukla opět nebodovala!

Fotbalisté Dukly Praha v páteční předehrávce 5. kola FORTUNA:LIGY prohráli na Julisce 1:2 se Slováckem a zůstávají bez bodu v tabulce poslední. Důvodem byly dva vlastní góly obránce Martina Chlumeckého, zejména v poslední minutě za stavu 1:1. Vyrovnání zařídil Ivan Schranz z penalty. Ligová bilance Pražanů v nejvyšší fotbalové soutěži se Slováckem je mizivá, neboť moravský tým neporazili podesáté za sebou.

Utkání začalo oboustranně aktivně, ale do vedení se dostalo ve 13. minutě Slovácko, kdy hostující Petr z rohového kopu trefil obránce Chlumeckého, od kterého se míč odrazil do branky 0:1.

Dukla odpověděla na inkasovaný gól po dvou minutách, když po nepřehledné skrumáži v pokutovém území a faulu nařídil rozhodčí Jílek pokutový kop, který Schranz bezpečně proměnil 1:1.

V dalších minutách prvního poločasu se víc prosazovala Dukla, jenže její snaha o vedení končila na hranici velkého vápna, nepřesnou přihrávkou, nebo zbytečnou ztrátou míče. Akorát do jediné šance se dostal domácí Podaný, jenže jeho střelu z velkého vápna brankář Daněk nadvakrát vychytal.

Po změně stran si první brankovou příležitost vypracovali hosté. Daníček přihrál míč volnému Sadílkovi, jenže ten přízemní střelou těsně minul branku. Následně Zajícovu snahu z podobné střelecké pozice zneškodnil brankář Rada.

V 70. minutě, se blýskl hezkým zákrokem domácí gólman, kdy vyrazil Hofmannův pokus ve skluzu. V závěru mělo Slovácko více ze hry a moc nescházelo, aby vsítilo Janoškem vítězný gól, ale jeho tvrdá střela těsně minula branku. Na druhé straně se snažil o vedení zcela volný Hanousek, ale jeho hlavička skončila nad břevnem.

Hosté se nevzdávali a přes neustálou závěrečnou převahu se nakonec radovali v poslední minutě z výhry, když velký smolař zápasu Chlumecký po centru z pravé strany a při pokusu o odkop překonal hlavou vlastního brankáře 1:2. Slovácko se tak poprvé od února dočkalo venku ligové výhry.

Pavel Drsek (trenér Dukly): „Bohužel jsme vlastním gólem prohrávali, následně vyrovnáme na 1:1. Byly tam některé fáze, se kterými jsem spokojený. Bohužel kvalita na míči v některých fázích nebyla dobrá. V druhé půli byl stejný obraz jako v první. Ze standardky jsme mohli dát gól do vedení, ale bohužel jsme nedali. Pak vlastním gólem prohrajeme, což samozřejmě mrzí. Naše situace není dobrá, budeme na tom pracovat. Když budu na Chlumeckého dost nepříjemný, určitě nebudu. Včetně přípravy si dal čtyři vlastní branky, což není šťastné. Nemyslím si, že za všechny může. Musíme s ním jednat spíš psychologicky,“ řekl zklamaný Pavel Drsek trenér Dukly.

Michal Kordula (trenér Slovácka): „Myslím si, že my jsme zápas ovládali a byli dominantní mužstvo, které chtělo vyhrát. Jsem strašně rád, že se to povedlo, protože jsem zápas považoval za mimořádně důležitý. Vzhledem k průběhu jsme si vítězství jednoznačně zasloužili. Zápas, ve kterém jsme vyhráli díky dvěma vlastním gólům soupeře, jsem ještě nezažil,“ spokojeně zhodnotil Michal Kordula trenér Slovácka.

FK Dukla Praha – 1. FC Slovácko 1:2 (1:1)

Branky: 15. Schranz z pen. – 13. a 90. vlastní Chlumecký. Rozhodčí: Jílek – Kříž, Caletka. ŽK: Bezpalec, Tetour, Djuranovič, Rada – Kadlec, Hofmann. Diváci: 1 287.

Dukla: Rada – Douděra (76. Brandner), Bezpalec, Chlumecký, Miloševič – Tetour, Hanousek – Breda (52. Djuranovič), Holík, Podaný (73. Holenda) – Schranz. Trenér: Drsek.

Slovácko: Daněk – Juroška, Hofmann, Krejčí, Kadlec – Daníček – Navrátil (76. Kalabiška), Sadílek, Havlík (46. Janošek), Petr – Zajíc (84. Kubala). Trenér: Kordula.