Demeter vystřelil postup do čtvrtfinále mistrovství Evropy!

Kyjev – Na tuhle situaci nejsou zvyklí. Přestože ani jedno utkání neprohráli, ocitli se čeští reprezentanti na mistrovství Evropy v malém fotbalu před posledním duelem základní skupiny D v nepříjemné pozici. Pokud by Maďarsku podlehli, v turnaji skončí. Jenže svou roli zvládli a po remíze 2:2 postoupili do čtvrtfinále.

Naopak remíza vystavila na ukrajinském šampionátu stopku obhájcům bronzových medailí z Maďarska. Skupinu vyhráli Srbové s deseti body, čeští vicemistři Evropy z Brna vybojovali o dva body méně a ve čtvrtfinále se utkají v pátek od 20.15 hodin s Bosnou a Hercegovinou. „Postupujeme, což byl náš základní cíl, ale všichni fanoušci, kteří sledovali naše zápasy, vidí, jak složité je neustále potvrzovat naši pozici na čele evropského žebříčku. Jsem opravdu šťastný za kluky, protože by bylo velmi smutné tady tři dny trávit bez toho, abychom hráli zápasy, nejsme na to zvyklí,“ oddechl si generální manažer české reprezentace Luděk Zelenka.

Maďaři přitom vstoupili do posledního duelu základní skupiny D lépe, když ve čtrnácté minutě po tvrdé ráně českého gólmana Ondřeje Bíra získal balon Szabó, který ho poslal přes celé hřiště do prázdné branky. Vyrovnání se český celek dočkal až ve 31. minutě. Standardní situaci rozehrál Stanislav Mařík, Pavel Šultes míč propustil mezi nohama a Robin Demeter jej procedil do sítě.

Jenže za dvě minuty chyboval Patrik Levčík a Maďaři ze standardní situace s notnou dávkou štěstí dostali míč do sítě zásluhou Rajze. Minutu před koncem základní hrací doby však Jiří Sodoma ideálně našel opět Demetera a jihlavský forvard vstřelil remízový postupový gól. „Byl to hodně nervózní zápas, který se pro nás nevyvíjel dobře, ale zase jsme ho uhráli na partu. Nezačali jsme bláznit, hráli jsme dál svoji hru, věděli jsme, že si šance vytvoříme, že budeme nebezpeční při hře s Ondrou Bírem. Nakonec jdeme dál díky dvěma brankám Robina Demetera, který dlouho čekal na gól a svůj hvězdný den v reprezentaci. Byl to jeho zápas,“ pochválil střelce Zelenka.

Česká republika – Maďarsko 2:2 (0:1)

Branky: 31. Demeter, 39. Demeter – 14. Szabó, 33. Rajz. ŽK: 28. Polák, 32. Bíro, 40. Sodoma – 40+3. Szabó

ČR: Bíro (Bellada) – Levčík, Hakl, Koudelka, Polák, Paděra – Šultes, Sodoma, Demeter, Göth, Mařík – Popelka, Režný, Presl

Maďarsko: Tajti (Sikur) – Bánfalvi, Béres, Horváth, Sós, Szabó, Nagy, Ribeiro Da Silva, Rábold, Rajz, Soltész, Cseri, Sowunmi.

Jaroslav Kára tiskový mluvčí,

Foto: Elizaveta Kuzenková

Napsat komentář