Česká reprezentace na mistrovství Evropy jen remizovala se Srbskem!

Kyjev – V necelých třech minutách se stalo všechno podstatné, co se odehrálo ve třetím utkání národního týmu na mistrovství Evropy v malém fotbale. Česká reprezentace v ukrajinském Kyjevě tentokrát remizovala se Srbskem 1:1.

Český celek sice vede základní skupinu se sedmi body, ale Srbové a Maďaři mají vzájemný zápas k dobru a o postupu do čtvrtfinále rozhodne až poslední duel, v němž svěřenci Stanislava Bejdy ve čtvrtek od osmi hodin večer vyzvou Maďarsko. „Možná je dobře, jak zápas se Srby dopadl, protože s Maďary musíme hrát na sto procent. Nemáme jistý postup a budeme se rvát o vítězství ve skupině, nemůžeme kalkulovat, na kterého soupeře kdyžtak půjdeme,“ hledal pozitiva generální manažer českého celku Luděk Zelenka.

Přitom úřadující světoví šampioni šli do vedení už v první minutě, kdy Jakub Polák svou čtvrtou asistencí v turnaji nezištně vybídl ke snadné brance brněnského univerzála Patrika Levčíka. Jenže hned o dvě minuty později vyřešili Srbové precizně rychlý brejk, který zakončil Čedomir Tomčič. „Náš výkon hodnotím pozitivně v tom, že jsme byli hodně aktivní, chtěli jsme. Vyzdvihnu Srby, jak skvěle bránili, moc jsme neměli šanci se k nim dostat, naše řešení zejména první pětky nebylo ideální, ani neměla tolik příležitostí. Nakonec bod musíme brát, protože i soupeř měl velmi dobré šance,“ podotkl Zelenka.

Česká republika – Srbsko 1:1 (1:1)

Branky: 1. Levčík – 3. Tomčić. ŽK: 22. Celin, 24. Guberenić (oba Srbsko)

ČR: Bellada (Bíro) – Levčík, Hakl, Koudelka, Polák, Paděra – Popelka, Šultes, Sodoma, Presl, Mařík – Režný, Demeter Göth

Srbsko: Daković (Milanov) – Celin, Guberinić, Pavlović, Desnica, Jovičić, Klaić, Radanović, Crnoglavac, Štokić, Tomčić.

Jaroslav Kára, tiskový mluvčí,

 

 

Napsat komentář