Sobotní výsledky 4. kola FORTUNA:LIGA

Příbram porazila zaslouženě Duklu

Fotbalisté Příbrami ve 4. kole FORTUNA:LIGA, porazili pražskou Duklu 4:0. Nováček nejvyšší fotbalové soutěže doma bodoval, ve třetím utkání nové sezony. Zaslouženou výhru zařídili dva nejzkušenější hráči týmu, kdy během dvou minut skóroval kapitán Rudolf Skácel a Miroslav Slepička. Na oba góly jim přihrál výborný a aktivní Jan Matoušek, který přestoupil do pražské Slavie a vsítil jeden gól. V Příbrami ale zůstává do konce podzimní části na hostování. Výhru potvrdil Antonín Fantiš. Dukla opět po průměrném výkonu po sedmé za sebou prohrála, čtvrtý zápas v novém ročníku, a dál zůstává bez bodu.

1.FK Příbram – Dukla Praha 4:0 (0:0)

Branky: 54. Skácel, 56. Slepička, 78. Matoušek, 79. Fantiš. Rozhodčí: Houdek – Blažej, Kubr. ŽK: Bezpalec (Dukla). Diváci: 4156.

Příbram: Švenger – Nový, Nitrianský, Tregler, Skácel – Kilián, Květ – Hlúpik (80. Soldát), Matoušek, Rezek (67. Fantiš) – Slepička (69. Keita). Trenér: Csaplár.

Dukla: Rada – Miloševič, Bezpalec, Chlumecký, Podaný – Bilovský (67. Doumbia), Hanousek, Holík – Brandner (67. Holenda), Schranz, Štursa (58. Douděra). Trenér: Drsek.

Opava proti Liberci poprvé bodovala.

Fotbalisté ligového nováčka Opavy remizovali ve čtvrtém kole FORTUNA:LIGA na hřišti Zbrojovky Brno s Libercem 1:1, zároveň si připsali první bod v sezoně. V prvním poločase se oba týmy snažily strhnout vedení na svoji stranu, ale nakonec se spokojily s bezgólovým výsledkem. Po změně stran se Liberec v 62. minutě ujal vedení umístněným a hezkým gólem z velkého vápna Roman Potočný. V 75. minutě liberečtí obránci faulovali ve vápně hostujícího Smolu a nařízený pokutový kop proměnil kapitán Kuzmanovič 1:1.

SFC Opava – Slovan Liberec 1:1 (0:0)

Branky: 76. Kuzmanovič z pen. – 62. Potočný. Rozhodčí: Lerch – Hock, Ratajová. ŽK: Puškáč, Zavadil, Janetzký – Mikula, Mashike Sukisa, Ševčík, Breite. Diváci: 1 236.

Opava: Fendrich – Simerský, Svozil, Helebrand – Kuzmanovič, Janetzký, Schaffartzik, Zavadil (73. Jurečka), Zapalač – Puškáč (46. Hrabina), Juřena (66. Smola). Trenér: Skuhravý.

Liberec: Hladký – Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Mikula – Breite, Mara – Pešek (61. Malinský), Ševčík, Potočný (82. Oršula) – Mashike Sukisa (52. Pázler). Trenér: Hornyák.

Jablonec porazil vysoko Karvinou první výhra v sezoně

Fotbalisté Jablonce zvítězili po zlepšeném výkonu ve 4. kole FORTUNA:LIGY nad Karvinou 4:1, zároveň si připsali první výhru v nové sezoně. Domácí se ujali vedení v 28. minutě, když se trefil Jan Chramosta, v závěru prvního poločasu přidal pojistku Martin Doležal. Po změně stran se po hezké kombinační akci střelecky prosadil Lukáš Masopust. Pak si dal vlastní gól ze skrumáže hostující Marek Janečka. V první minutě nastavení se prosadili hosté, kdy Budínský po narážečce se spoluhráčem nedal brankáři Hrubému žádnou šanci a upravil zápas na 4:1. Karviná počtvrté prohrála a potřetí inkasovala čtyři branky a nadále zůstává na posledním místě tabulky.

FK Jablonec – MFK Karviná 4:1 (2:0)

Branky: 28. Chramosta, 45.+1 Doležal, 53. Masopust, 72. vlastní Janečka – 90.+1 Budínský. Rozhodčí: Nenadál – Arnošt, Caletka. ŽK: Budínský. Diváci: 2 826.

Jablonec: Hrubý – Holeš, Břečka, Lischka, Hanousek – Masopust (75. Jankovič), Trávník, Hübschman, Jovovič (80. Považanec) – Chramosta, Doležal (67. Ikaunieks). Trenér: Rada.

Karviná: Berkovec – Čolič, Janečka, Kocsis (46. Šisler), Tusjak (78. Guba) – Mertelj – Moravec, Budínský, Panák (60. Suchan), Letič – Wágner. Trenér: Nádvorník.