Chtějí podat maximálně koncentrovaný a bojovný výkon!

Utkání 4. kola české FORTUNA:LIGY ročníku 2018-19 FK Mladá Boleslav – SK Slavia Praha se hraje v pátek 10. srpna 2018 od 18:30 hodin na mladoboleslavském Městském stadionu.

Pro Boleslav je bilance vzájemných soutěžních utkání v uplynulém ročníku 2017-18 velmi nelichotivá. Když se ke dvěma ligovým porážkám v loňském srpnu 0:4 a letošním březnu 0:3 přičte i prohrané pohárové semifinále z letošního dubna 0:2, je souhrnné skóre ze tří posledních střetnutí Boleslav – Slavia 0:9.

Z dosavadních osmadvaceti vzájemných utkání o prvoligové body vyhrála Boleslav devět a Slavia také devět, nerozhodně skončilo deset zápasů. Jenom jedno z osmadvaceti utkání se odehrálo zcela bez gólů. Při celkově vyrovnaném skóre 42:42 dosahuje střelecký průměr rovné tři góly na jeden zápas.

Ze čtrnácti utkání hraných na boleslavském hřišti Boleslav sedm vyhrála, dvě skončila nerozhodně a pět prohrála při skóre 21:19.

V dosud sehraných třech ligových mistrácích ročníku 2018-19 Mladá Boleslav nastřílela šest gólů, o které se podělilo pět střelců a jedním vlastencem soupeř: 2 – Nikolay Komlichenko, 1 – Tiemoké Konaté, Tomáš Ladra, Marek Matějovský a vlastní gól karvinský Janečka.

Trenér Jozef Weber před Slavií Praha
„Druhé domácí utkání nového ročníku bude ještě náročnější, než bylo to první proti Olomouci. Proti momentálnímu lídru české ligy budeme muset podat maximálně koncentrovaný a bojovný výkon bez individuálních chyb, jenom potom můžeme pomýšlet na úspěch,“ řekl odhodlaně boleslavský trenér Jozef Weber.

Absence pro utkání se Slavií Praha

Záložník Marek Matějovský nejistý start po zranění lýtka v utkání 2. ligového kola

Obránce Tomáš Fabián mimo hru s poraněným meniskem v kolenním kloubu.

Čtsa, Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav
Jiří Koros, manažer komunikace,

Napsat komentář