Novým sportovním ředitelem FK Mladá Boleslav je zkušený Josef Jinoch

Od středy 8. srpna 2018 je novým sportovním ředitelem FK Mladá Boleslav padesátiletý ostřílený fotbalový činovník Josef Jinoch. Tuzemský fotbal zná velmi dobře. Jako hráč oblékal dresy šesti tuzemských prvoligových mužstev, trénoval mládež i dospělý profesionální tým a na manažerském postu byl dosud ve třech různých prvoligových klubech.

Prezident mladoboleslavského fotbalového klubu Josef Dufek spolupráci s Josefem Jinochem označil za výsledek dlouhodobého procesu. „Vzájemně jsme se oťukávali nejméně dva roky,“ řekl Josef Dufek s vírou, že příchod nového sportovního ředitele bude jednoznačně ku prospěchu FK Mladá Boleslav.
„Nabídku z Mladé Boleslavi jsem v posledních letech obdržel už po několikáté. Nyní jsem se po pečlivé úvaze rozhodl, že ji přijmu. V Mladé Boleslavi vidím kvalitně fungující klub s velmi perspektivním hráčským kádrem. Chci svojí prací Bolce pomoci k tomu, aby znovu atakovala pohárové příčky,“ prohlásil nový sportovní ředitel FK Mladá Boleslav Josef Jinoch.

Jako aktivní fotbalista prošel kluby SK Slavia Praha (1986-89 a 1992-93), SK Dynamo České Budějovice (1991-92 a 1999), SK Hradec Králové (1992), FC Slovan Liberec (1993-96 a 1997), 1. FK Příbram (1998), Bohemians Praha 1905 (1999-2000) a zahraniční angažmá si krátce vyzkoušel v japonském Sapporu (1996). V nejvyšší české lize při 180 startech nastřílel 22 gólů.

Po skončení hráčské kariéry trénoval mládež SK Slavia Praha a na pozicích sportovního ředitele prošel kluby SK Slavia Praha, FC Slovan Liberec a FC Vysočina Jihlava, kde v závěru prvoligového ročníku 2016/17 na postu hlavního trenéra po předčasně odvolaném Michalu Bílkovi dovedl tým k záchraně v nejvyšší soutěži. Od června 2017 se znovu soustředil výhradně na roli jihlavského sportovního manažera, ve které setrval až do srpna letošního roku. „Odchod Pepy Jinocha do Mladé Boleslavi byl na stole již několikrát, naposledy tuto zimu. Tehdy si to ještě rozmyslel. Nyní už se s jeho odchodem budeme muset vyrovnat. K jeho cti slouží, že odchází ve chvíli, kdy je mužstvo po sestupu stabilizované a dobře odstartovalo do soutěže,“ uvedl pro klubový web ředitel FC Vysočina Jihlava Jan Staněk.

Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav
Jiří Koros, manažer komunikace

Napsat komentář