Gól Hušbauera z penalty v hodině dvanácté!

Vyprodané hlediště v pražském Edenu se v úterním parném večeru dostalo do varu 3. předkola Ligy mistrů až v samém závěru zápasu. Slavia zachránila remízu  v pětiminutovém prodloužení, kdy za faul  Kedziora na Tecla proměnil Hušbauer penaltu a srovnal na 1:1.

Dynamo vlastně na remízu hrálo od začátku, dlouho drželo míč, řadou přihrávek  se snažilo brzdit iniciativu Slavie. Do 82. minuty se Ukrajinci, netrefili do branky. Přišlo však osudné zaváhání domácích, kteří v domnění, že anglický rozhodčí přeruší hru, kvůli dvěma míčům na hřišti přestali hrát a nikým neatakovaný Verbič překonal Koláře. Trenér Trpišovský to také hráčům vytkl, neboť za takový hloupý gól v konečném účtování obou zápasů třetího předkola  může hrát velkou roli. Avšak naděje na postup  do další fáze Ligy mistrů, po pracně vybojované remíze v hodině dvanácté, ještě žije.

Ovšem to by v  kyjevské odvetě musela Slavie podat nadprůměrný výkon a hlavně s kvalitní produktivitou. V Edenu dobrých střel na soupeřovu branku bylo poskrovnu, domácí se nedostávali do vyložených gólových šancí.  Bylo záhadou proč Trpišovský kvalitní zahraniční posily, Balutu a Olayinku, neposlal na hřiště dřív než krátce před koncem.

Je ale nutné zdůraznit, že v obranné činnosti jsou hráči Dynama silní. Svědčí o tom  skutečnost, že ve čtyřech zápasech  v ukrajinské lize a Super poháru nedostali ani jeden gól. Zato v každém utkání dali jednu branku. Že by to byla jejich norma?

Do Kyjeva nepojedeme bránit, řekl po zápase na tiskové konferenci trenér Jindřich Trpišovský.

„Celkově mám z utkání trošku rozpačité pocity. Postavili jsme se tomu čelem, a kdybychom nedostali gól, hodnotil bych to pozitivně. Náš výkon gradoval, až na ustrašenost v prvních dvaceti minutách byl náš výkon kvalitní, posledních dvacet minut jsme měli vytrvalý tlak, Dynamo toho už mělo na konci plné zuby. A z jediné situace ve druhém poločasu, ještě z takového divného autového vhazování, dostaneme gól,“ hodnocení úvodního zápasu třetího předkola Jindřich Trpišovský.

„Hráči do toho dali všechno, byla tu skvělá atmosféra, kdybych si měl postěžovat, zase nás trápila produktivita. Velké zápasy se hrají na proměňování šancí a Dynamo mělo dvě. Nejdřív ve třetí nebo čtvrté minutě, kdy nás podržel Kolář, pak přišel ten gól po autu. My jsme naopak v jasných pozicích neproměnili například dvě hlavičky. Ve všech parametrech to byl dobrý výkon, ale konečný výsledek i vzhledem k průběhu zápasu hraje spíš pro Dynamo. Určila ho efektivita v pokutovém území,“ dodává.

„Hráčům jsem to vyčítal už při zápase, rozhodčí předtím hru předtím v podobné situaci přerušil, teď ne. Měli jsme to ubránit, gól jde na náš vrub. Měli jsme to ubránit, hráče jsme vystavovali do ofsajdu místo toho, abychom to dohráli, byla to naše hrubá chyba. Z takové banální situace dostaneme gól,“ nespokojenost.

„Změnilo se to tím, když soupeř vyslal do hry Garmashe místo Shepelieva, jsou typologicky úplně jiní. Připravovali jsme se spíš na Shepelieva, je to klasický podhrotový hráč, Čekal jsem, že budeme mít větší nápor a zmáčkneme je, ale byli jsme daleko, trošku hluboko s obranou a pouštěli jsme je na balon, pak jsou ty náběhy Verbiče a Tsygankova hodně nepříjemné. Dynamo hrálo vysoko s obranou, chtěli jsme proto do hry poslat náběhového hráče, zatlačit obranu, aby nám vzniklo víc prostoru,“ řekl k prvnímu střídání Tecla za Škodu.

„Do hry zasáhli další střídající hráči Olayinka a Baluta. Chceme je zapojovat víc a víc. Ukazují, že když máme tlak, můžou nám pomoct. Rozličné je ale začínat zápas, musí zvládnout intenzitou naší hry třeba 60 až 70 minut. Dopředu jsou výborní, dobře chápou, ale musí ještě zapracovat do defenzivy. I gól padl po levé straně, kde jsme střídali. Musí se sžít s předáváním hráčů. Proti takovým soupeřům musíme být kompaktní, každé vypadnutí se řeší hůř,“ doplnil.

„Musíme příští týden v Kyjevě skórovat. Klíčem je aktivita, bylo to vidět i teď. Když jsme byli pasivnější, těžko jsme je honili po celém hřišti, mají skvělý první dotyk. Nejedeme tam s cílem bránit. Chceme dát gól, s tím stejným cílem bychom tam jeli. Uvidíme, jak proběhne první poločas. Nejsilnější jsou, zejména v brejcích, tam je budou hnát diváci, takže bude složitější to úspěšně likvidovat, “ řekl k odvetě.

V pátek čeká Slavii 4. ligové kolo v Boleslavi. „Moudřejší budeme ohledně sestavy zítra nebo pozítří, chceme vycházet z aktuálního stavu hráčů, Dnešní utkání bylo náročné na běhání. Kostru bychom chtěli zachovat. Teď jsou hráči unavení, zítra budou pokopaní, rozhodovat se budeme ve čtvrtek,“ dodal.

Trenér Slavie Jindřich Trpišovský, Josef Hušbauer, Tomáš Souček po utkání:

SK Slavia Praha – FC Dynamo Kyjev 1:1 (0:0)

Branky: 90+5. Hušbauer z penalty – 82. Verbič. Rozhodčí: Pawson – Betts, Hussin (vš. Anglie). ŽK: Coufal, Hušbauer –  Kudziora, Bujalskij. Diváci: 19 370.

Slavia: Kolář – Coufal,  Deli, Ngadeu, Bořil – Souček –  Stoch, Hušbauer, Sýkora, (87.Olayinka), Zmrhal (80. Batula), Škoda (60. Tecl). Trenér: Trpišovský.

Kyjev:  Bojko – Kudziora, Burda, Kádár, Morozjuk –  Bujalskij (68.Sepalijev),  Sydorčuk, Cygankov (90. Andrijevskij),  Garmaš, Verbič, Besedin. Trenér: Khatskevich.

Čtsa, ph, kc, audio, foto: www.slavia.cz

 

 

 

Napsat komentář