Ve vyprodaném Edenu se čeká velká bitva!

Po 11 letech by fotbalisté Slavie rádi zopakovali postup do základní skupiny Ligy mistrů. Avšak stojí před nimi nelehké překážky: ve třetím kole Dynamo Kyjev a v případě úspěchu čtvrté předkolo s vítězem zápasu Ajax Amsterodam – Standard Lutych.

Jaká bude jejich šance, hodně naznačí úterní utkání, které začíná v 19:30 hod. O duel  je mimořádný zájem, po lístcích se jen zaprášilo. Ve vyprodaném hledišti se očekává velká  bitva, do níž vstoupí oba týmy v dobré formě. Jak Slavia, tak i Dynamo všechny tři ligové zápasy vyhrálo, Ukrajinci navíc dominovali v Superpoháru.

V posledním ligovém utkání Dynamo  porazilo velmi silný Šachťor Doněck gólem Vrbiče, který považuje Slavii za silný tým, ale rozhodně  za překonatelný. “ V Praze se chceme přiblížit postupu“, zdůrazňuje výborný střelec.

Trenér Slavie Trpišovský považuje Dynamo za favorita. „Má kvalitní hráče, kteří jsou dobře sehraní. V útoku jsou nebezpeční z křídelních prostorů. Předností je kvalitní obrana,  dva  defenzivní záložníci jsou schopni často zastavit soupeřovy akce. Pokud chceme uspět, musíme hrát fotbal, který nám přinesl vítězství v lize, a hlavně vyvarovat se chyb.“

Trpišovský nebyl u toho, když před dvěma lety Slavie pod trenérem Šilhavým porazila v přípravném období Kyjev 2:1  góly Zmrhala a Mešanoviče. Takový výsledek by bral!

O kvalitě Dynama ještě několik faktů. Dvanáctkrát se probojovalo do Ligy mistrů nebo Evropské ligy, sedmkrát postoupilo ze  skupiny do vyřazovacích bojů.

ČTSA(ph)

Napsat komentář