Vysočinu v pátek čeká prestižní souboj ve Znojmě

Něco málo přes 75 kilometrů dělí Jihlavu od Znojmo. Pro hráče a fanoušky FC Vysočina je tak znojemský stadión tím nejbližším v rámci FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Navíc souboje proti znojemským fotbalistům vždy byly velmi prestižní a nechyběl jim nádech regionálního derby. Zajímavý zápas 3. kola je na programu už v pátek 3. srpna od 19:00 hodin.

Znojmo do nového ročníku II. ligy nevstoupilo optimálně. V důležitém startu na domácí půdě pouze 1:1 remizovalo s Varnsdorfem a o kolo později 2:1 podlehla na půdě favorita z Hradce Králové. Zkušený znojemský kouč Leoš Kalvoda po utkání na východě Čech nebyl spokojen: „Věděli jsme, že nás bude čekat velice těžký soupeř. Za to, co jsme předvedli v prvním poločase, jsme si v žádném případě vyhrát nezasloužili.“

Ve znojemském dresu lze nalézt hned čtveřici fotbalistů s jihlavskou minulostí. Výraznou stopu na Vysočině zanechal levý obránce Tomáš Cihlář, součástí jihlavského kádru v minulosti byli i David Helísek a Jakub Teplý a za dorosty FCV nastupoval stoper František Malár. Naopak znojemské prostředí má v čerstvé paměti a velkou část kádru zná levý záložník Jan Javůrek, jenž v posledních dvou druholigových ročnících nastoupil do 59 utkání za 1.SC a v nich vstřelil 13 branek. V uplynulé sezóně zde nastupoval společně s bosenským obráncem Ivanem Dujmovićem a v ročníku 2016/17 nastřílel za Znojmo 5 druholigových gólů útočník Jiří Klíma.

Poslední mistrovský zápas pátečních soupeřů proběhl v září 2015 v rámci 3. kole národního poháru. Vysočina tehdy ve Znojmě dominovala a zvítězila 0:5 (https://www.fcvysocina.cz/zapas.asp?ID=Vysocina-si-poharovy-postup-vystrilela-peti-goly-ve-Znojme-4518) díky hattricku Dvořáka a trefám Demetera a Batiojy. Poslední ligové měření je staršího data a váže se k premiérovému znojemskému působení v nejvyšší soutěži v ročníku 2013/14. V Jihlavě 1.SC výrazně podlehlo 4:0 (https://www.fcvysocina.cz/zapas.asp?id=Vysocina-slavi-rekordni-ligovou-vyhru-3635) po gólech Tlustého, Marka, Jungra a Harby a v jarní odvetě, která proběhla ve znojemském exilu v Brně, branka nepadla – 0:0 (https://www.fcvysocina.cz/zapas.asp?ID=Vysocina-i-potreti-vstoupila-do-jara-remizou-0-0-3730).

Nejen Klíma a Javůrek mohou potvrdit, že ve Znojmě se body vždy sbírají těžko. O síle a nevyzpytatelnosti nadcházejícího soupeře jsme hovořili s asistentem trenéra Michalem Šmardou: „V úvodním domácím duelu Znojmo nastoupila v optimálně sestavě a předvedlo velmi kvalitní výkon z hlediska držení míče a kombinace v útočné fázi. Naopak ve druhém utkání v Hradci, kdy postrádalo stěžejní hráče Helíska, Lacka a Ordoše, se hostujícímu celku příliš nedařilo. Hradec byl lepší a Znojmo zaslouženě prohrálo. K pátečnímu duelu pojedeme s velkým respektem k soupeři. Vnímáme jeho sílu a víme, že nastoupíme proti nabuzenému a koncentrovanému celku, který bude hrát zodpovědně a bude ze strany kouče Kalvody kvalitně připraven. Čeká nás velmi těžký zápas, na nějž se poctivě připravujeme.“

Vzájemná ligová bilance FC Vysočina a Znojma: 6 utkání  4 – 1 – 1  12 : 1 / doma: 3 utkání 6 – 1 – 1  8:0 / venku: 3 utkání 1 – 1 – 1  4:1

Poslední vzájemné utkání: 22.2.2014 – Fotbalisté FC Vysočina v Brně, kde našel exil 1.SC Znojmo, vstoupili potřetí v historii klubu do jarní části I. ligy. A potřetí jejich prolog do sezóny skončil bezbrankovou remízou 0:0. V první půli byli opticky lepší domácí, ve druhém dějství měla převahu Jihlava. Největší šanci utkání nabídla poslední minuta, kdy hostujícím hráčům nebylo přáno tři body strhnout na svoji stranu.

https://www.fcvysocina.cz/zapas.asp?ID=Vysocina-i-potreti-vstoupila-do-jara-remizou-0-0-3730 

FC Vysočina Jihlava

Střelci: 2 – Klíma, 1 – Urblík, Klobása.

Žluté karty: 1 – Urblík, Schumacher, Zoubele, Turyna.

Absence:

1.SC Znojmo

Trenér: Leoš Kalvoda

Střelci: 1 – Ordoš, Ambrozek.

Sestava v posledním utkání: Buček – Cihlář, Malár, Ambrozek, Dramé – Šulc (78. Obiechina), Štrombach, Krčík (60. Beganović), Kučera, Cheredea – Teplý.

Miroslav Fuks
vedoucí marketingu a tiskový mluvčí V.J.,

Napsat komentář