Čtvrtý den ME v Rakovníku, Češky postupují do semifinále!!!

19.7.2018 Poslední zápasy rozhodly o semifinalistech. Češky postupují s plným počtem bodů.

Ve středu hrály všechny týmy svůj poslední zápas v základní skupině. V prvním zápase nastupovaly Rusky s Welšankami, kdy Rusky byly jasnými favoritkami. Celý turnaj hrají velice hezký, rychlý hokej a na základě toho se dostávají pravidelně velice brzy do vedení. Nebylo tomu jinak ani v tomto zápase. Již v 10. minutě se dostaly do vedení zásluhou Eleny Ladoga. Na začátku čtvrté čtvrtiny Rusky již vedly 4:1. Poté ruská děvčata trochu polevila, takže Wales dostal šanci upravit finální skóre na 6:2.

Ve druhém zápase se utkala Litva se Skotskem, kde favoritem bylo Skotsko. Dívky z Britských ostrovů hrají velice dobře pozičně a vynikají technickým hokejem. I to se brzy projevilo na výsledku, kdy po první polovině hry byl stav 4:0. Emily Dark pár minut před koncem přidala další dva góly, čím završila svůj hatrick a výsledková tabule na konci hlásila 6:0 pro Skotky.

Odpoledne nastoupily Polky s Rakušankami. Byl k vidění velmi vyrovnaný zápas. Dívky z Rakouska na tom byly o něco lépe technicky, takže se zaslouženě dostaly do vedení v 34. minutě. Posléze si Rakousko vytvořilo několik nebezpečných akcí, kdy sedm minut před koncem skórovala Isabella Klausbruckner. Konečný výsledek 2:0.

Nejvíce fanoušků přišlo na hřiště v Rakovníku přes 18 hodinou, protože byl na programu zápas České republiky s Italkami. Naše dívky jako obvykle začaly poněkud opatrněji, za což byly v 17. minutě potrestány gólem. Ještě na konci druhé čtvrtiny se jim podařilo vyrovnat na stav 1:1. Posléze se naše dívky dostaly do tempa s jasnou poziční převahou. Chtělo to jen ten gól. Bohužel Italky byly ty, co se radovaly ze stavu 2:1. Tereza Holubcová měla šanci na vyrovnání z penalty, bohužel neproměnila. Možná právě to Češky vyburcovalo ještě k lepšímu výkonu a srovnaly na 2:2 55. minutě. Minutu nato, Lucie Dufková přidala další gól z trestního rohu. Výsledek 3:2 pro domácí tým znamená postup do semifinále z prvního místa tabulky.

Skupina A:

Skotsko 9 bodů

Rusko 6 bodů

Wales 3 body

Litva 0 bodů

Skupina B:

Česká republika 9 bodů

Rakousko 6 bodů

Polsko 3 body

Itálie 0 bodů

 V pátek 19. 8. se hraje skupina C, kde se bude bojovat o udržení v současné divizi II – Itálie, Polsko, Wales, Litva. Odpoledne vypuknou také semifinálové zápasy. 14:00 Skotsko – Rakousko a od 16:30 Česká republika s velmi těžkým soupeřem, Ruskem. Přijďte naše děvčata podpořit, budou to potřebovat. Můžete také zápas sledovat zápasy na live streamu www.eurohockeytv.org

Fotky ze čtvrtého dne naleznete na albech našich milých fotografů, za což jim velmi děkujeme.

Petr Branšovský: Polsko – Rakousko // Rusko – Wales

Petr Růžek: Česko – Itálie // Polsko – Rakousko (update 19.8. 2018 cca 22hod)

Lenka Jeřábková,

 

Napsat komentář