Na novou sezónu se těšíme říkají Klokany!

Dnes ve vršovickém Ďolíčku proběhla tisková konference před startem nového ligového ročníku 2018 – 2019.

„Na novou sezónu se strašně těšíme, věříme, že jsme na ni dobře připraveni. Nervozita před prvním utkáním určitě je, přesto se moc těšíme. Chtěli bychom obhájit minimálně střed tabulky. Sezóna byla velice náročná, je velmi těžké obhajovat úspěchy,“ řekl v úvodu majitel klubu Dariusz Jakubowicz.

„Co se týká ukončení spolupráce s firmou Eltodo, tak musím této společnosti moc poděkovat. Měli jsme lukrativní dlouholetou smlouvu. Důvodem bylo, že Eltodo řeší jiné věci. Pro nás to znamená finační výpadek peněz, ale podařilo se nám ho nahradit,“ dodal majitel klubu.

„Odešel Benjamin Tetteh, který v rámci velkého přestupu odešel do pražské Sparty. Jsme rádi, že se nám s tímto hráčem podařilo dobře pracovat a během jediného roku posunout. Transfer je pro nás velice zajímavý, zejména z ekonomického hlediska. Dále skončil Milan Kocič, s kterým jsme se nedohodli na prodloužení smlouvy. V úvahu připadá na tento post Bartek nebo Švec. Odešel Lukáš Hůlka, ten byl u nás na hostování z Mladé Boleslavi, o jeho přestupu jsme usilovně jednali, ale bohužel se nám to nepodařilo. Jeho pozici jsme obsadili uzdraveným Krchem,”informoval trenér Martin Hašek.

“Do začátku nového ligového ročníku mám chybí Martin Hašek, který je po operaci menisku. Zatím ho nahradí jeho bratr Filip. Místo Tetteha přišel ze Sparty Lukáš Juliš, což je dobrá náhrada. Zatím se Lukášovi nepodařilo, naplno ukázat svůj herní potenciál. Věříme, že se mu to podaří. Přišel s velkým handicapem, neboť rok ze zdravotních důvodů nenastupoval. Musíme být hodně trpělivý, a neočekávat hned gól za gólem od prvního zápasu,“ dodal trenér Hašek.

„Podařilo se udělat na přestup Závišku, Vondru, Filipa Haška, Reitera a Nečase. Vodháněl je sice na hostování s opcí, ale u něj počítám, že by se nám mohlo podařit změnit hostování v přestup. Bohemka má teď větší potencionál do budoucna. Máme spoustu mladých talentovaných hráčů, jež se budou jen zlepšovat. Budeme na to potřebovat čas, ovšem do prvního kola jdeme oslabeni oproti jaru. Když se podívám, jak jsme začínali minulý rok před ligou, tak jsme teď na tom lépe. U spousty hráčů se vytvořily automatismy. Reiter s Dostálem hrají spolu rok. I já se hrozně těším na novou sezónu,“ řekl hlavní trenér o práci vedení.

„S Martinem jsme si řekli, že chceme udržet tým pohromadě. Nakonec nám devět hráčů odešlo a osm přišlo. Nicméně ze základní sestavy nám odešel Tetteh, kterého bychom tu měli rádi. Stejně tak i Hůlka. Kociče jsme schopni nahradit. Posily jsme si s Martinem vybraly a ty u nás byly od začátku letní přípravy. V takové situaci Bohemka už dlouho nebyla. Máme ještě prostor mužstvo doplnit a doufám, že k tomu dojde. Dva hráči by ještě měli dorazit,“ informoval sportovní ředitel Držmíšek.

„Jsou tři důležité faktory. Jeden je, jak to berou hráči. Myslím, že je to zatím v pořádku. Kluci to vzali úplně v pohodě, což je pro mě osobně hodně důležité. Pak je tady vedení, které ve mně asi věří, když si mně přivedlo. Tam je to také fajn. Třetím faktorem budou fanoušci, což se uvidí v průběhu sezóny,“ řekl Filip Hašek syn trenéra.

Čtsa, foto,

 

Napsat komentář